O nas
Kontakt

Copa America 2024: Czy Argentyna może kontynuować kontynentalną dominację?

Laura Kowalczyk

Media City

Copa America 2024, w którym bierze udział 16 krajów uczestniczących w rozgrywkach w 14 miastach gospodarzach, będzie największą edycją turnieju w jego 108-letniej historii.

Copa America 2024 to nie tylko turniej dla krajów gospodarzy, czyli Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kanady. To próba generalna przed Mistrzostwami Świata FIFA 2026 i szansa dla nich na zaprezentowanie swoich umiejętności piłkarskich na arenie międzynarodowej.

Argentyna jest jednym z faworytów do zdobycia kontynentalnych tytułów podczas tegorocznego Copa America.

Po słynnym zwycięstwie na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze Lionel Messi będzie chciał poprowadzić swoją drużynę do trzeciego z rzędu ważnego trofeum po zwycięstwie w poprzedniej edycji Copa America w 2021 roku.

Zaciekli rywale Argentyny, Brazylia, będą chcieli odpokutować za rozczarowujące odejście z rozgrywek w ćwierćfinale mistrzostw świata, ale będą musieli to zrobić bez gwiazdora Neymara.

Poza dwoma południowoamerykańskimi gigantami, sześć dodatkowych drużyn z północnoamerykańskiej federacji CONCACAF będzie stanowiło inne wyzwanie dla uznanych krajów CONMEBOL.

Gdy zbliża się Copa America 2024, wszyscy zadają sobie pytanie: czy Argentyna obroni swoją koronę? Czy wieloletnia potęga Brazylia może się odbić? A może wyłoni się niespodziewany zwycięzca? Ta edycja zapowiada się na jedną z najciekawszych w dotychczasowej historii.