O nas
Kontakt

Deepfakes i technologia ochrony oczu w smartfonach w centrum uwagi na targach GSMA MWC w Szanghaju

Laura Kowalczyk

Honor CEO George Zhao speaks at the Mobile World Congress in Shanghai

Targi GSMA MWC Shanghai 2024 powracają w tym tygodniu i skupiają się na sztucznej inteligencji, przyszłości 5G i współpracy przemysłowej.

Globalne firmy technologiczne zebrały się w tym tygodniu w Szanghaju w Chinach na Światowym Kongresie Mobilnym GSMA (MWC), aby zaprezentować najnowsze technologie mobilne, ze szczególnym naciskiem na sztuczną inteligencję, przyszłość 5G i współpracę przemysłową.

„MWC ma coś do zaoferowania każdemu, niezależnie od tego, czy jest to elektronika użytkowa obsługująca sztuczną inteligencję, okulary AR czy najnowsze rozwiązania AI” – powiedział John Hoffman, dyrektor generalny GSMA.

Edycja 2019 przyciągnęła prawie 37 000 osób ze 115 krajów i terytoriów, w tym decydentów i liderów biznesu z ekosystemu mobilnego i innych sektorów. Oczekuje się, że w tym roku wydarzenie przyciągnie większą liczbę odwiedzających, ponieważ światowa gospodarka odbuduje się po pandemii i wznowione zostaną podróże.

HONOR jest jedną z firm obecnych na wydarzeniu, z którym TylkoGliwice omawiał postępy w sztucznej inteligencji. W czwartek na targach urządzenie Magic V2 zdobyło nagrodę „Najlepszy smartfon w Azji”.

Dyrektor generalny globalnej firmy technologicznej, George Zhao, rozmawiał z TylkoGliwice po ogłoszeniu i wyjaśnił, w jaki sposób skoncentrowana na człowieku sztuczna inteligencja, sztuczna inteligencja Defocus Eye Protection i AI Deepfake Detection pomogły w rozwoju „biznesu”.

„Przenosząc ochronę oczu z profilaktyki na technologię, która może zapewnić konsumentom ulgę, wykazano, że ochrona oczu AI Defocus firmy HONOR zmniejsza przejściową krótkowzroczność użytkowników średnio o 13 stopni po 25 minutach czytania, przy czym niektórzy użytkownicy doświadczają maksymalnej redukcji wynoszący 75 stopni. »

Jeśli chodzi o walkę z deepfakes, Zhao wyjaśnił, w jaki sposób firma technologiczna wprowadziła wykrywanie deepfake AI. „Aby pomóc zapobiegać oszustwom i wykrywać treści zmanipulowane cyfrowo, funkcja wykrywania deepfake AI analizuje klatka po klatce informacje, takie jak kontakt wzrokowy, oświetlenie, klarowność obrazu i odtwarzanie wideo, aby zidentyfikować defekty niezauważalne dla ludzkiego oka. »

Innowacje technologiczne StarWin zostały także zaprezentowane na targach MWC w Szanghaju. Amelia Liu, współzałożycielka firmy i dyrektor operacyjna, powiedziała TylkoGliwice, że ma nadzieję, że jej technologia satelitarna będzie konkurować z ofertą Starlink Elona Muska, pomagając ludziom uzyskać dostęp do Internetu w odległych obszarach.

Wśród wystawców wydarzenia nie mogło zabraknąć także XREAL. TylkoGliwice rozmawiało z Kejianem Wu, współzałożycielem firmy i głównym naukowcem zajmującym się algorytmami, który kieruje zespołem XREAL opracowującym oprogramowanie algorytmiczne dla konsumenckich okularów rzeczywistości rozszerzonej.

Wraz z otwarciem targów MWC w Szanghaju GSMA wezwało rządy i przemysł do współpracy w celu wsparcia pełnego rozwoju pasma 6 GHz dla telefonów komórkowych, „w celu zapewnienia operatorom sieci komórkowych planu działania dotyczącego widma oraz wdrożenia jasne terminy dostarczenia sprzętu i telefonów komórkowych na dużą skalę”.

Pod oświadczeniem GSMA podpisało się 36 firm, w tym operatorzy, dostawcy sprzętu i chipsetów z całego świata.