derby śląska - piast gliwice kontra górnik zabrze
AktualnościSport

Derby Śląska dopiero w przyszłym roku. Na mecz Piast Gliwice kontra Górnik Zabrza przełożony

To nie jest dobra informacja dla kibiców obu drużyn – mecz Piast Gliwice kontra Górnik Zabrze, czyli Derby Śląska odbędą się dopiero w 2022 roku.

Puchar Polski 1/8, czyli Derby Śląska rozegrają się dopiero w lutym 2022 roku. Miał odbyć się pełen emocji pojedynek między zespołami Piast Gliwice i Górnik Zabrze. Przypomnijmy, że kilka dni temu termin meczu trzeba było przesuwać, ze względu na zakażenia koronawirusem w gliwickiej drużynie. No, ale – lepiej późno, niż wcale.

Derby Śląska dopiero w przyszłym roku. Na mecz Piast Gliwice kontra Górnik Zabrza przełożony

Pojedynki wyżej wymienionych drużyn – zawsze budziły pełno emocji. Niektórzy oburzają się, jak mówi się o tym meczu „Derby Śląska”. Wszyscy pamiętają jak Derby Śląska rozgrywały się pomiędzy Ruchem Chorzów, a Górnikiem Zabrze.

Kibicie czekali z zapartym tchem na mecz Piast Gliwice kontra Górnik Zabrze. Jakby tego było mało kibice obu drużyn za sobą nie przepadają, więc po meczach czasem dochodzi do zgrzytów. Chyba nikt nie spodziewał się, że tutaj przeszkodzą w odbyciu się meczu – kwestie zdrowotne. Przed Derbami Śląska Piast Gliwice miał grać z Okrzeją, niestety w gliwickiej drużynie wykryto zakażenia koronawirusem. Piastowi przełożono mecz ligowy i pucharowy. 14 grudnia gliwicki zespół ma zagrać z Radomiakiem Radom, później 18 ze Stalą, a na mecz Puchar Polski 1/8  z zabrzańską drużyną trzeba będzie długo poczekać.

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowił, że zaległy mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski między drużynami Piast Gliwice – Górnik Zabrze zostanie rozegrany w terminie 8/9 lutego (wtorek/środa). Dokładny termin zostanie wyznaczony po konsultacjach ze spółką Ekstraklasa SA i Telewizją Polsat – czytamy na oficjalnej stronie Piasta Gliwice.

Derby Śląska miały odbyć się 30 listopada o godzinie 20:45, ale ze względu na sytuację epidemiczną w drużynie Piasta Gliwice – spotkanie odwołano. Warto tutaj wspomnieć, że wygrany pary Piast – Górnik, w następnej rundzie zmierzy się z Lechem Poznaniem. Zwycięska drużyna będzie także gospodarzem spotkania pucharowego ¼ finału z poznańskim zespołem.

Źródło informacji: TVS / Piast Gliwice
Zdjęcie: Piast Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.