Zdjęcie: A. Oksztul – piast.gliwice.pl
AktualnościSport

Grand Prix Gliwic już jutro

Już jutro po raz czwarty do naszego miasta powrócą czołowi polscy przedstawiciele królowej sportu. Rusza Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce.

To już w niedzielę rusza czwarta edycja Grand Prix Gliwic, gdzie na arenie lekkoatletycznej przy ulicy Syriusza zmierzą się czołowi polscy przedstawiciele królowej sportu. Start wydarzenia o godzinie 16:00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Organizatorzy zapowiedzieli, że w zawodach weźmie udział około 170 zawodników i zawodników z całego kraju.

Grand Prix Gliwic już jutro

Wydarzenie to, to mityng klasy mistrzowskiej światowej. Pierwszy Grand Prix zorganizowano w 2018 roku, wówczas wzięło w nim udział 160 zawodników i zawodniczek. Pośród nich znaleźli się reprezentanci Chin, Indii, Australii, Kenii, RPA czy Bahrajnu. Wtedy zagraniczną gwiazdą był Kim Collins – były mistrz świata w sprincie, a z Polaków najbardziej rozpoznawalnymi byli Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.

Jakie kategorie przewidziano w tym roku? Między innymi kibice będą mogli zobaczyć sprinty, biegi na średnim dystansie, skok w dal, trójskok kobiet oraz rzut dyskiem. Wszystkie konkurencje są jednakowo interesujące, ale wydaje się, że sprinty i biegi na 400 metrów będą najbardziej obsadzone.

W naszym mieście pojawią się tacy sportowcy między innymi jak: Krzysztof Holub, Sebastian Urbaniak i Jakub Olejniczak – medaliści ostatnich mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów przez płotki. Wśród zawodniczek zobaczymy z kolei mistrzynię i wicemistrzynię z ostatnich mistrzostw Polski, czyli Izabelę Smolińską i Julię Korzuch.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie gliwickiego magistratu www.gliwice.eu.

Źródło informacji: UM Gliwice
Zdjęcie: A. Oksztul – piast.gliwice.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.