O nas
Kontakt

„Dune: Część druga” opóźniona do 2024 roku z powodu strajków hollywoodzkich scenarzystów i aktorów

Laura Kowalczyk

„Dune: Część druga” opóźniona do 2024 roku z powodu strajków hollywoodzkich scenarzystów i aktorów

Premiera sequela „Dune” planowana była wcześniej na listopad tego roku. Czy inni pójdą ich śladem?

Warner Bros. ogłosił, że Denis Villeneuve’s Wydma sequel, który pierwotnie miał ukazać się w listopadzie tego roku, został oficjalnie przesunięty na 15 marca 2024 roku.

Wiadomość o Wydma: część druga opóźnienie wynika z historycznego zamknięcia Hollywood, ponieważ gildie scenarzystów i aktorów strajkują obecnie i jak dotąd nie widać żadnych oznak rozwiązania.

W ramach zmiany m.in. Godzilla x Kong: Nowe imperium – który wcześniej był datowany na 14 marca 2024 r. – zostaje przesunięty o miesiąc do 12 kwietnia. Film jest także produkowany przez Legendary i Warner Bros. i jest najnowszą odsłoną serii Monsterverse.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że strajki dotkną kilka dużych produkcji, m.in Wydma: część druga, Gladiatorzy 2, Sok z żuka dalszy ciąg, Jad 3 I Misja: Niemożliwe – Dead Reckoning, część druga.

W zeszłym miesiącu Variety zauważyło, że Warner Bros. również oceniało możliwe opóźnienia do 2024 roku Aquaman i Zaginione Królestwo (20 grudnia 2023 r.) oraz Kolor fioletowy (25 grudnia 2023), jednak studio planuje zachować grudniowe daty dla obu tytułów.

Sony to jedyne duże studio, które opóźniło kilka swoich filmów ze względu na strajki; w zeszłym miesiącu firma wycofała się Kraven Łowca i a Pogromcy duchów: Życie pozagrobowe kontynuacja 2024 r., oprócz usunięcia Spider-Man: Poza Spider-Versem z kalendarza wydań.

Wydma: część druga to nie jedyny film z udziałem Zendayi, który ma opóźnienie; Pretendentzytenisowy dramat Luca Guadagnino z Zendayą, Mike’em Faistem i Joshem O’Connorem w rolach głównych, który pierwotnie miał otworzyć tegoroczny Festiwal Filmowy w Wenecji, również został przeniesiony na przyszły rok.

Strajk aktorów trwa obecnie drugi miesiąc po tym, jak liczący 160 000 członków związek SAG-AFTRA głosował za przyłączeniem się do strajkujących hollywoodzkich pisarzy, którzy walczą m.in. o lepsze wynagrodzenia i zapewnienia, że ​​nie stracą pracy na rzecz sztucznej inteligencji.

Pozostaje teraz pytanie, czy w ich ślady pójdą inne ważne premiery z roku 2023, w tym Ridley Scott Napoleon, Charlie i fabryka czekolady prequel Wonka (w pozostałych rolach Wydma Timothée Chalamet), Taika Waititi Następny gol wygrywai ponowne uruchomienie franczyzy Lionsgate Igrzyska Śmierci: Ballada o ptakach śpiewających i wężach.

Obserwuj tą przestrzeń.