Dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada
AktualnościLifestyle

Dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada

Dziś obchodzimy święto kościele – Wszystkich Świętych. Co wiemy na jego temat? Jaka jest jego nazwa po łacińsku? Jakie religie to święto obchodzą? Wszystkiego dowiecie się z artykułu.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy 1 listopada. Święto te ma też swoją łacińską nazwę – Sollemnitas Omnium Sanctorum. To uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli już stan zbawienia i przebywają w niebie. Połączone jest to z obchodem liturgicznym następującym zaraz po nim. Mowa tutaj o Dniu Zadusznego.

Dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada

Jaki jest to typ święta i jakie religie obchodzą Wszystkich Świętych?

Święto, które obchodzimy 1 listopada zalicza się typu świąt chrześcijańskich i nie tylko nasza religia obchodzi taki dzień. Religie, które jeszcze je obchodzą to między innymi anglikanizm, luteranizm i metodyzm.

Jaki jest zwyczaj Wszystkich Świętych w Polsce?

W tym dniu wszyscy Polacy udają się na cmentarze, by ozdobić groby swoich zmarłych i zapalić im znicze. Następnego dnia także nasi rodacy udają się na cmentarze, ponieważ 2 listopada wypadają Zaduszki. Jak 1 listopada jest dniem wolnym od pracy, tak 2 listopada niestety nie. Było tak kiedyś, ale w czasach PRL-u, gdzie kładziono nacisk na świecki charakter i nazywano ten dzień Świętem Zmarłych.

Źródło informacji: wikipedia.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.