Opowieść Wigilijna w Teatrze Miejskim w Gliwicach
Aktualności

Opowieść Wigilijna w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się premiera spektaklu świątecznego „Opowieść Wigilijna” w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

W przyszłym tygodniu, a dokładnie w niedzielę – 4 grudnia będzie miała miejsce premiera spektaklu świątecznego „Opowieść Wigilijna” w teatrze Miejskim w Gliwicach. Spektakl będzie trwał od 16:00 do 17:00. Bilety dostępne są na stronie gliwickiego teatru: https://teatr.gliwice.pl/wydarzenie/opowiesc-wigilijna/.

Opowieść Wigilijna w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Zatrzymajmy się w przedświątecznym biegu. Metaforyczna opowieść o skąpym, pozbawionym uczuć starcu od niemal 200 lat porusza serca i umysły. Wiktoriańskie opowiadanie Charlesa Dickensa o przemianie skąpca Ebenezera Scrooge’a było wielokrotnie wznawiane, tłumaczone na inne języki, adaptowane przez twórców filmu i teatru.

„Moc Opowieści wigilijnej tkwi jej przesłaniu, jednak Dickens moralizując równocześnie bawił i straszył swoich czytelników. Ta kombinacja humoru, elementów grozy i chwil wzruszenia pojawi się także w naszym spektaklu. Historia Scrooge’a to uniwersalna opowieść o tym, że dobro nie tylko zwycięża nad złem, ale niesie ze sobą prawdziwą radość.” – mówi Joanna Oparek, autorka adaptacji.

  • Tekst: Charles Dickens
  • Adaptacja: Joanna Oparek
  • Reżyseria: Jerzy Jan Połoński
  • Scenografia i kostiumy: Krystyna Nikiel-Katolik
  • Projekcje: Dawid Kozłowski
  • Muzyka: Marcin Partyka
  • Ruch sceniczny: Alisa Makarenko

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/5keFEAN0P.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.