II edycja Start-upu kulturalnego w Gliwicach
AktualnościKultura

II edycja Start-upu kulturalnego w Gliwicach

W ramach II edycji Start-upu kulturalnego w Gliwicach zostanie zrealizowanych siedem projektów kulturalnych. O jakie chodzi?

Program Centrum Kultury Victoria budzi spore zainteresowanie, który skierowany jest do artystów, animatorów, organizatorów imprez, fundacji i stowarzyszeń. 7 projektów zostanie zrealizowanie w ramach Start-upu kulturalnego. Dzięki niemu można otrzymać wsparcie finansowego na techniczne sprawy – sprzęt i sale oraz promocyjne rzeczy.

II edycja Start-upu kulturalnego w Gliwicach

Jakie projekty zakwalifikowały się do projekty Centrum Kultury Victoria?

  • Fundacja Pracownia – „Spotkania z sąsiadami”
  • Stowarzyszenie Utgard – „Wikińskie historie”
  • Pokochaj Fotografie – „Fotograficzny Mastermind”
  • Stowarzyszenie Kulturalne Pro-Scenium i Teatr A Gliwice – spektakl „Testament”
  • Teatr Muzyczny Wit-Wit – „Teatralna Victoria”
  • Michał Starzyński – „Niepełnosprawni. Pełnosprawni w zabawie”
  • Tomasz Bierkowski – warsztaty projektowe”

– Cieszy nas, że forma współpracy zaproponowana przez Centrum Kultury Victoria zyskuje zainteresowanie. Nasz program, nad którym pracowaliśmy od stycznia 2022 roku, a który ogłosiliśmy w czerwcu, był poddany konsultacjom, a możliwość współpracy zaprezentowana animatorom i twórcom. Zasady Start-upu kulturalnego określa regulamin, a decyzje, do kogo trafi wsparcie podejmuje kapituła konkursowa, w skład której wchodzą zarówno pracownicy CKV, jak i strona społeczna. Do drugiej edycji spłynęło zdecydowanie więcej wniosków i więcej przedsięwzięć – bo tym razem aż siedem – będzie realizowanych. Organizatorzy wydarzeń otrzymują od nas wsparcie, a mieszkańcy Gliwic możliwość uczestniczenia w doskonałych wydarzeniach. Świetnie, że część projektów tej edycji realizowanych będzie w dzielnicach Gliwic oraz zaangażują m.in. osoby niepełnosprawne – podsumowował Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Źródło informacji: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.