O nas
Kontakt

Dziwaczny taniec kaczek Johna Travolty ogłusza publiczność w Sanremo i zostaje usunięty z włoskiej telewizji

Laura Kowalczyk

John Travolta, right, and Amadeus perform during the 74th edition of the Sanremo Italian Song Festival at the Ariston Theatre in Sanremo, northern Italy, Tuesday, Feb. 7, 2024

Sami organizatorzy Sanremo opisali ten moment jako „jeden z najbardziej przerażających gagów w historii telewizji”, ponieważ prawdopodobnie został usunięty z jakiegokolwiek oficjalnego kanału RAI.

John Travolta, ikona Smar I Pulp Fikcja aktor, odmówił włoskiej telewizji państwowej pozwolenia na ponowną emisję zdjęć z dziwacznego tańca, który wykonał w środę (7 lutego) – podają lokalne włoskie media.

Sanremo to największe wydarzenie muzyczne roku we Włoszech, znane ze znakomitych występów, a także chwil telewizyjnych śmieci.

Travolta dołączył do programu drugiego wieczoru jako gość specjalny i został ciepło przyjęty. Jednak jego wygląd szybko przybrał dziki obrót.

John Travolta (z prawej) i Amadeus występują podczas 74. edycji Festiwalu Piosenki Włoskiej w Sanremo w Ariston Theatre w Sanremo w północnych Włoszech, wtorek, 7 lutego 2024 r.
John Travolta (z prawej) i Amadeus występują podczas 74. edycji Festiwalu Piosenki Włoskiej w Sanremo w Ariston Theatre w Sanremo w północnych Włoszech, wtorek, 7 lutego 2024 r.

Po kilku pytaniach aktor został poproszony o odtworzenie niektórych ze swoich najbardziej znanych ruchów tanecznych, w tym sceny „You Never Can Tell” z filmu Quentina Tarantino Pulp Fikcjazanim został zaproszony na spacer wśród publiczności w rytm utworu „Saturday Night Fever” zespołu Bee Gees.

Nie wiedział, że najgorsze dopiero przed nim.

Zamiast wrócić na scenę, Travoltę wyprowadzono na zimno z teatru w Sanremo. Tam szybko nauczył się tańczyć „Il Ballo Del Qua Qua”, włoską piosenkę dla dzieci o tańczącej kaczce.

Travolta nie wyglądał na rozbawionego. Wyrzucił kapelusz przypominający pomarańczowy dziób, który dostał w prezencie i sprawiał wrażenie nieco zagubionego. Niemniej jednak pilnie podjął się zadania, nauczył się ruchów i tańczył do dziwacznej melodii kaczej, wprawiając miliony widzów w histerię.

Dziś wydaje się, że po występie nie ma już śladu w żadnym kanale telewizyjnym ani w mediach społecznościowych RAI.

„Travolta wiedział wszystko”: włoski gospodarz twierdzi, że wszystko było zaplanowane

Amadeus, współprowadzący program, zaprzeczył, jakoby napadł na aktora.

„Travolta był świadomy wszystkiego” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej – „i zgodził się ze wszystkim, co zrobiliśmy wcześniej”.

Włoski gospodarz przyznał jednak, że gwiazda nie wyglądała na entuzjastyczną, a występ nie do końca się udał.

Drugi współprowadzący, Fiorello, był znacznie mniej pobłażliwy, określając ten moment jako „jeden z najbardziej przerażających gagów w historii telewizji”.

Większość komentarzy w mediach społecznościowych była podobna, nazywając występ „zawstydzającym” i „upokarzającym”.

Wygląda na to, że Travolta nie skomentował tego, ale przynajmniej nie miał żadnych urazów do gospodarzy, których nazwał „uroczymi”.