O nas
Kontakt

Francuskie apteki stały się najnowszym trendem podróżniczym TikTok wśród amerykańskich turystów

Laura Kowalczyk

Francuskie apteki stały się najnowszym trendem podróżniczym TikTok wśród amerykańskich turystów

Hashtag #Frenchpharmacy osiągnął oszałamiającą liczbę 130 milionów wyświetleń na stronie udostępniania wideo.

Przesuń się nad Wieżą Eiffla, Francja ma nową, znaną na całym świecie atrakcję turystyczną.

Wycieczka do francuskiej apteki to najnowszy trend podróżniczy na TikTok, szczególnie wśród amerykańskich gości.

Hashtag #Frenchpharmacy osiągnął oszałamiającą liczbę 130 milionów wyświetleń na stronie udostępniania wideo.

Co jest takiego specjalnego w drogeriach we Francji?

Dlaczego francuskie apteki zyskują popularność na TikTok?

Apteki stały się atrakcją, którą trzeba zobaczyć we Francji po tym, jak turyści zabrali się do TikTok, by śpiewać pochwały.

Osoby mające wpływ na podróże i urodę – głównie Amerykanie – dzielą się różnymi produktami i usługami, które można znaleźć we francuskich drogeriach, oraz udzielają porad na temat najlepszych produktów do kupienia.

Influencerka @glowwithava, która ma milion obserwujących na TikToku, opowiada widzom, jak zawsze odwiedza aptekę zaraz po przyjeździe do Francji. „Wróciłam do Paryża, znacie zasady” — mówi w jednym z filmów.

Filmy Glowwithava przedstawiają najlepsze dostępne produkty, zwłaszcza te, których nie ma w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych lub które kosztują znacznie mniej w Europie.

@glowwithava Odpowiadanie na @the.nail.tripper zawsze najpierw przestań! uzupełniam zapasy moich ulubionych 🇫🇷🇫🇷 może wrócę po więcej… #frenchpharmacy#frenchpharmacyhaul#frenchpharmacymusthaves#frenchskincare#frenchbeauty#avainparis#europeansunscreen#pharmacyhaul♬ oryginalny dźwięk – AVA

Oprócz leków i zabiegów zdrowotnych francuskie apteki często oferują ekskluzywne marki kosmetyczne i produkty wellness.

Wybiera filtry przeciwsłoneczne Caudalie i La Roche Posay, które, jak mówi, nie są dostępne w Ameryce.

Inna TikToker, Emilie Kiser, powiedziała, że ​​sporządziła listę produktów, korzystając z poprzednich filmów #Frenchpharmacy innych użytkowników.

@emiliekiser Jestem już uzależniona od miodowego balsamu do ust😭✨👏🏼 #dayinmylife#france#frenchpharmacy#frenchpharmacyskincare#cleangirl#momsoftiktok#youngmom#minivlog#paris#husbandandwife#fyp#skincare♬ oryginalny dźwięk – Emilie

W jednym z czerwcowych klipów dzieli się listą, na którą składają się głównie francuskie marki kosmetyczne, takie jak Nuxe, Embryolisse, La Roche Posay i Caudalie.

„Jestem w niebie”, mówi po znalezieniu „największej drogerii w historii”.

Użytkownik Elizabeth Victoria Clark zabiera widzów do CityPharma znajdującej się przy Rue de Four w Paryżu, nazywając to „najważniejszym punktem orientacyjnym w mieście”.

Oprócz wysokiej klasy francuskich produktów do pielęgnacji skóry, zwraca uwagę na wybór herbat ziołowych, suplementów i tamponów probiotycznych w sprzedaży.

@elizabethvictoriaclark chodź ze mną do kultowej francuskiej apteki CityPharma w Paryżu – czyli nieba na ziemi. Zrobie następny zaciąg. #frenchpharmacy#a313#biafine#frenchbeauty♬ Shooting Stars – Bag Raiders

Przyjmuje do wiadomości komentarz jednego z użytkowników, że apteka stała się sławna i jest teraz przepełniona. „Dosłownie idę zaraz po otwarciu, bo inaczej jest tam zbyt szalenie” — pisze.

Mówi, że wybiera CityPharma ze względu na konkurencyjne ceny, ale zauważa, że ​​„większość tego można dostać w dowolnym miejscu w Paryżu”.

TikTokker Anastazia podkreśla również ceny produktów w jednym filmie, które są znacznie niższe niż w Ameryce.

„Czekaj, DLACZEGO Caudalie jest takie tanie? Zarezerwuj mój bilet teraz” – komentuje jeden z użytkowników.

„Omgg, wszędzie szukałam tego sprayu La Roche Posay – w przyszłym miesiącu do Cannes, niech go mają!” pisze inny.

Niektórzy odwiedzający Francję byli również rozbawieni świecącym zielonym krzyżem przed aptekami i jego animacjami.

@msawdon Dlaczego czuję się, jakbym miał zostać odrzucony przy drzwiach wejściowych? 😫 #frenchpharmacy#frenchpharmacyskincare#frenchpharmacyproducts#a313#gaytravelcouple♬ Prada – cassö & RAYE & D-Block Europe

Użytkownicy nakręcili filmy przedstawiające psychodeliczne znaki i dodali ścieżki dźwiękowe do muzyki tanecznej.

„Apteki naprawdę mają się lepiej niż kluby na południu Francji” – czytamy w podpisie na ekranie.

We Francji jest około 21 000 aptek, które oprócz wydawania recept i leków oferują usługi, w tym szczepionki na COVID, szczepionki przeciw grypie sezonowej i sprawdzanie, czy zbierane grzyby są jadalne.