O nas
Kontakt

Globalne wpływy ze sprzedaży biletów czynią Barbie największym filmem 2023 roku

Laura Kowalczyk

Globalne wpływy ze sprzedaży biletów czynią Barbie największym filmem 2023 roku

To już oficjalne, Barbie to jak dotąd największy film tego roku. Od tego tygodnia fantastyczna folia plastikowa przewyższyła globalne przychody ze sprzedaży biletów filmu Super Marios Bros.

lalka Barbie zarobił obecnie 1,38 miliarda dolarów (1,28 miliarda euro) w światowych kasach. Film nakręcony przez Margot Robbie przekroczył 1,36 miliarda dolarów (1,27 miliarda euro) wpływów Film Super Mario Bros.

Ogólnie rzecz biorąc, to dobry dzień dla kin ze względu na podwójny marketing lalka Barbie I Oppenheimera co oznacza, że ​​przychody ze sprzedaży biletów w USA przekroczyły łączną kwotę 4 miliardów dolarów (3,72 miliarda euro) za rok, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z łączną kwotą 3,4 miliarda dolarów (3,16 miliarda euro) w 2022 roku.

Mówiąc o Oppenheimera, trzygodzinny film biograficzny o człowieku, który wynalazł bombę atomową, jest trzecim co do wielkości filmem roku. Film Christophera Nolana zarobił w kasie 853 miliony dolarów (794 miliony euro). Chociaż Nolan to ogromne nazwisko we współczesnym kinie, jest to wciąż imponujący wyczyn jak na film bez wsparcia franczyzowej własności intelektualnej.

The Barbenheimera wydarzenie kinowe, które rozpoczęło się, gdy użytkownicy mediów społecznościowych odkryli wspólną datę premiery obu filmów, najwyraźniej pomogło obu filmom osiągnąć duże wyniki kasowe. Wygląda na to, że przypływ podnosi wszystkie łodzie.

Paul Dergarabedian, starszy analityk mediów w firmie Comscore zajmującej się danymi, nazwał to „momentem probierczym dla kina, widzów i kin”.

„Mając w ten sposób połączone dwa filmy z rywalizujących studiów, które wzajemnie zwiększają swoje fortuny – zarówno pod względem sprzedaży biletów, jak i pod względem profilu – nie wiem, czy istnieje na to odpowiednik w annałach historii sprzedaży biletów, ” powiedział Dergarabedian. „Naprawdę nie ma z tym porównania”.

Scotta Garfitta/Invision
Scenarzystka/reżyserka/producentka wykonawcza Greta Gerwig pozuje dla fotografów po przybyciu na premierę filmu „Barbie” w środę, 12 lipca 2023 r. w Londynie.

Z Małe Kobiety i Gretę Gerwig z Lady Bird. Barbie przeszła już do historii jako pierwszy film wyreżyserowany wyłącznie przez kobietę, który przekroczył granicę 1 miliarda dolarów. Mrożony, Zamrożone 2 I Kapitan Marvel to trzy filmy współreżyserowane przez kobiety, które przekroczyły tę granicę. Przy wpływach ze sprzedaży biletów wynoszących 1,45 miliarda dolarów (1,35 miliarda euro) Zamrożone 2 to jedyny film wyreżyserowany przez kobietę, który zniósł więcej niż lalka Barbie.

Nie wiadomo, czy ten rekordowy rok dla hitów kinowych będzie kontynuowany. Wpływ podwójnych strajków SGA-AFTRA/WGA prawdopodobnie wpłynie na harmonogram premier niektórych filmów, które mają przynieść duże zyski. Wyczekiwany film Denisa Villeneuve’a Wydma: Część II to jeden z największych tytułów, który już ma opóźniony harmonogram premier, ponieważ studiom nie udało się osiągnąć porozumienia z hollywoodzkimi związkami twórczymi.