AktualnościSport

GTK Gliwice ma nowego trenera

GTK Gliwice ma nowego trenera, a został nim selekcjoner reprezentacji Polski kobiet – Maroš Kováčik. Do kiedy obowiązuje umowa nowego trenera gliwickiego zespołu?

Maroš Kováčik – nowy trener GTK Gliwice związał się umową do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok, w przypadku utrzymania drużyny w Energa Basket Lidze. Wcześniej trenerem zespołu był Robert Witka, który odszedł z Gliwic za porozumieniem stron.

Kim jest Maroš Kováčik?

Słowak ma za sobą bogatą karierę szkoleniową w klubach w swoim kraju. Z damską drużyna Good Angels Koszyce aż pięć razy zdobył tytuł mistrza Słowacji, a oprócz tego wywalczył również pięć pucharów tego kraju oraz IV. miejsce w rozgrywkach Euroligi w sezonie 2012/13. Dziewięć lat temu wybrano go najlepszy szkoleniowcem Euroligi i na Słowacji.

GTK Gliwice ma nowego trenera

Po latach sukcesów z zespołem z Koszyc, postanowił się przenieść do naszego kraju, gdzie objął swoją opieką trenerską zespół CCC Polkowice, który wtedy znajdował się na 8. miejscu w ligowej tabeli. Pierwszy sezon zakończył się pozytywnie, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.  Później przeniósł się do rosyjskiej Nadieżdy Orenburg – jako konsultant – i do chińskiego Shanxi Xing Rui Flame. Po zakończeniu wrócił ponownie do Polkowic. Z CCC wywalczył jeszcze dwukrotne mistrzostwo Polski i ponownie trafił do Orenburga, zdobywają z drużyną Nadieżdy puchar Rosji.

Maroš Kováčik oprócz w klubach, pracuje także w kadrach od 2011 roku. Zaczął od reprezentacji Słowacji u-20, a w 2012 roku był asystentem w żeńskiej kadrze Węgier. Z kolei w sezonie 2013/14 pracował w damskiej kadrze Słowacji U-20 oraz damskiej kadrze Słowacji, którą miał pod swoją opieką do 2017 roku. Zaś w sierpniu 2019 roku prowadził reprezentację Polski kobiet. Już od najbliższej soboty prace z kadrą narodową będzie łączył z obowiązkami w GTK Gliwice.

GTK Gliwice ma nowego trenera

– Myślę, że każdy trener chce pracować w męskiej lidze. Ja przymierzałem się do tego przez dwa ostatnie lata, więc uważam, że jestem już gotowy. Śledzę polską ligę na bieżąco, a GTK uważam za ciekawy i rozwojowy projekt. Nie miałem wątpliwości, że chcę podjąć to wyzwanie – podkreślał nowy trener – Do niezwykle istotnego meczu z HydroTruckiem Radom mamy niewiele czasu, więc od razu musimy się mocno zabrać do pracy. Mam swoje przemyślenia, wiem, jak chcę, żeby ten zespół grał. Mamy sporo rzeczy do poprawienia w defensywie – zapowiadał Kováčik.

Czy w klubie dojdzie do kolejnych zmian?

– Wszyscy zaczynają od zera, każdy ma jednakowe szanse. Z pewnością brakuje nam zawodnika grającego na piłce, ale jak to rozwiążemy, to się jeszcze okaże – dodał szkoleniowiec.

Zmian nie będzie w sztabie szkoleniowym – asystenci nowego trenera to Stanisław Mazanek i Piotr Hałas. Za przygotowanie motoryczne będą odpowiadać Monika i Rafał Chrząszcz, a fizjoterapeutą pozostanie Tomasz Piętka.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.