O nas
Kontakt

Gwiazda TikToka, Khaby Lame, zadebiutuje jako aktorka w parodii Jamesa Bonda

Laura Kowalczyk

TikTok superstar Khaby Lame to make acting debut in James Bond spoof - pictured here last year at the Oppenheimer premiere in London

W filmie, wstępnie zatytułowanym „00Khaby”, czołowa gwiazda TikToka na świecie będzie próbowała zdobyć pieniądze dla Jamesa Bonda. Lame podobno otrzyma wskazówki aktorskie od Willa Smitha…

Khaby Lame, najpopularniejszy na świecie TikTokker, zadebiutuje w filmie fabularnym w komedii szpiegowskiej w stylu Jamesa Bonda, wstępnie zatytułowanej 00Khaby.

„Aktorstwo zawsze było moim marzeniem, ale nie chcę improwizować” – Lame powiedział w oświadczeniu dla „Variety”, dodając: „Dlatego jestem gotowy głębiej zagłębić się w moje studia aktorskie i anglistykę, aby osiągać najlepsze wyniki w ten film.”

Urodzona w Senegalu włoska influencerka wcieli się w dostawcę żywności, który zostaje zrekrutowany przez CIA, by wprowadzać w błąd swoich wrogów.

00Khaby będzie śledzić losy „niezdarnego tajnego agenta”, który wymyka się handlarzom bronią, kradnie próbki DNA i ostatecznie udaje mu się zapobiec III wojnie światowej dzięki „połączeniu przebiegłości, szczęścia i niezachwianego optymizmu”.

Producentem filmu jest Marco Belardi, a scenariusz napisali włoscy pisarze Nicola Guaglianone i Roberto Marchionni, lepiej znany jako Menotti, który jest współautorem hitowego włoskiego filmu o superbohaterach Mówią na mnie Jeeg.

Lame wyjawił, że przechodzi intensywny trening fizyczny, ponieważ „nie chce, aby w scenach akcji zastąpił mnie kaskader” i że otrzyma wskazówki aktorskie od Willa Smitha, który rzekomo miał zagrać epizodyczną rolę w filmie nadchodzący film.

Nieznana jest jeszcze data premiery, ale wiemy, że akcja filmu będzie rozgrywać się między innymi we Włoszech, Monte Carlo, Dubaju i na Lazurowym Wybrzeżu we Francji.

Kim znowu jest Khaby Lame?

Khaby Lame w swojej charakterystycznej pozie
Khaby Lame w swojej charakterystycznej pozie

Lame urodził się w Senegalu, a następnie jako małe dziecko przeprowadził się do Włoch i wychował w biednej dzielnicy miasta Chivasso pod Turynem.

Kiedy uderzył wirus Covid, stracił pracę w fabryce i, podobnie jak miliony Włochów, został zmuszony do pozostania w domu.

Dla zabicia czasu Lame skorzystał z mediów społecznościowych, a swoimi niemymi filmami zyskał sławę na TikToku. W czerwcu 2022 r. zdetronizował Amerykanina Charliego D’Amelio i jego 142 miliony subskrybentów, stając się najpopularniejszym twórcą treści na platformie.

Lame ma obecnie 162 miliony obserwujących.

Jego znak rozpoznawczy? Mimikowane i ciche reakcje na wydarzenia, które uważa za absurdalne, z mottem TikTok: „Jeśli chcesz się pośmiać, to we właściwym miejscu”.

Poza TikTokiem 23-latka przyjęła obywatelstwo Włoch w 2022 r., była jurorem w programie „Mam talent” w Disney+ Italia i nawiązała wieloletnią współpracę z Hugo Bossem.