Kontakt

Hiszpania pokonała Anglię 1:0 i wygrała Mistrzostwa Świata Kobiet

Laura Kowalczyk

Wczesny gol utrzymał Hiszpanię na prowadzeniu pomimo 14 minut dogrywki.

Hiszpania pokonała Anglię 1:0 i wygrała Mistrzostwa Świata Fifa Kobiet w Sydney.

Hiszpania, wyprowadzona na prowadzenie po bramce Olgi Carmony w pierwszej połowie, utrzymała prowadzenie w drugiej połowie, a kilka prób zdobycia gola przez Anglię było minimalnie niecelne.

Bramkarz Anglii Mary Earps kilkoma groźnymi strzałami kilku groźnych strzałów uratował Hiszpanię przed powiększeniem prowadzenia, bohatersko obronił rzut karny przyznany w 69. minucie za zagranie ręką.

Ostatecznie jednak, pomimo kilku prób w 14 minutach dogrywki, Anglii – obecnym mistrzom Europy – nie udało się powrócić na boisko.

Liczne interwencje Earpsa nie były w stanie zrekompensować chaotycznego ataku, a kilka zmian niewiele wpłynęło na zmianę gry drużyny przeciwko bardziej zdyscyplinowanej drużynie hiszpańskiej.

Dla Hiszpanii to dopiero trzeci występ w Pucharze Świata Kobiet i pierwszy raz w finale, co czyni ich zwycięstwo tym bardziej spektakularnym.

W zeszłym roku zespół popadł w kryzys, kiedy 15 zawodników odeszło w proteście przeciwko surowym metodom treningowym trenera Jorge Vildy, ale dzisiaj na boisku nie było widać żadnych oznak tego zamieszania.