O nas
Kontakt

Hiszpański aktor Gabriel Guevara aresztowany podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji

Laura Kowalczyk

Hiszpański aktor Gabriel Guevara aresztowany podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji

Zatrzymanie potwierdził Festiwal Filmowy w Wenecji, który podaje, że aktor nie przebywał na Lido z żadnych powodów związanych z wydarzeniem.

Hiszpański aktor Gabriel Guevara, gwiazda hiszpańskiej serii filmów dla nastolatków Amazon Prime Moja winazostał aresztowany podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji pod zarzutem napaści na tle seksualnym.

Guevara miał międzynarodowy nakaz aresztowania za rzekomą napaść na tle seksualnym we Francji.

O aresztowaniu jako pierwszy poinformował wenecki dziennik „La Nuova Venezia”.

Festiwal potwierdził tę wiadomość, ale sprecyzował, że 22-letni aktor nie pojawił się na Lido w żadnym związku z wydarzeniem:

„W związku z pojawiającymi się na różnych stronach internetowych artykułami dotyczącymi aresztowania hiszpańskiego aktora Gabriela Guevary w Wenecji, Biennale niniejszym wyjaśnia, że ​​jego obecność w Wenecji nie była powiązana z żadnymi wydarzeniami ani produkcjami związanymi z 80. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Wenecji. ”

Guevara, który ma miliony obserwujących w mediach społecznościowych, zadebiutował w hiszpańskiej adaptacji nordyckiego serialu dla nastolatków „Skam”, zanim stał się powszechnie znany w Amazonie Moja wina. Wczoraj przyjechał na Lido, o czym poinformował w kilku postach na Instagramie. Na marginesie festiwalu miał odebrać nagrodę o nazwie Filming Italy Prize.

Sąd Apelacyjny w Wenecji będzie teraz musiał rozpatrzyć sprawę Guevary, zanim będzie można dokonać jego ekstradycji. Aktor przebywa obecnie w areszcie ochronnym. Dokładne zarzuty wobec niego nie są znane.