O nas
Kontakt

Jak wynika z sondażu, brytyjscy konserwatyści mają w sondażach poniżej 100 mandatów

Laura Kowalczyk

Jak wynika z sondażu, brytyjscy konserwatyści mają w sondażach poniżej 100 mandatów

Z nowego sondażu wynika, że ​​Partia Konserwatywna brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka jest na dobrej drodze do zdobycia w następnych wyborach mniej niż 100 mandatów, a Partia Pracy prawdopodobnie odniesie miażdżące zwycięstwo.

Analiza poszczególnych miejsc przeprowadzona na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 15 000 wyborców wskazuje, że partia rządząca Sunaka wygrywa zaledwie w 98 okręgach wyborczych w porównaniu z 468 okręgami Partii Pracy, podaje Sunday Times.

Sondaż przeprowadzony przez agencję Survation w imieniu grupy kampanii Best for Britain wskazuje, że Partia Pracy Keira Starmera zdobyła 45 procent ogółu głosów, co oznacza 19-punktową przewagę nad torysami.

Z sondażu wynika, że ​​prawicowa partia populistyczna Reform UK założona przez Nigela Farage’a uzyska 8,5 procent i siedem mandatów, a Liberalni Demokraci – 22 mandaty.

Z raportu wynika, że ​​w Walii i Szkocji konserwatyści doświadczyliby całkowitej klęski, nie zdobywając żadnych mandatów. Z analizy wynika, że ​​Szkocka Partia Narodowa ma 41 mandatów, a Plaid Cymru dwa mandaty.

W badaniu nie uwzględniono wyborców niezdecydowanych, którzy stanowili 15 proc. ankietowanych.