O nas
Kontakt

Kobiety w Katarze przodują w zmianach w zakresie innowacji cyfrowych, zrównoważonego rozwoju i mody

Laura Kowalczyk

Media City

Poznaj kobiety w Katarze, które są zdeterminowane przebijać szklane sufity i inspirować innych, aby zrobili to samo. Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę i technologię, przedsiębiorczość czy modę, zróżnicowana grupa kobiet myśli nieszablonowo, aby wzmocnić pozycję ludzi i społeczności wokół nich.

W tym odcinku zespół Qatar 365 świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet. Inwestuj w kobiety: przyspiesz postęp to temat przewodni wyznaczonego przez ONZ dnia, którego celem jest promowanie praw kobiet i dziewcząt.

Laila Humairah spotyka dwie inspirujące kobiety pomagające kształtować cyfrową transformację Kataru i zrównoważoną politykę wodną. Eman Al Kuwari kieruje departamentem Innowacji Cyfrowych w Ministerstwie Komunikacji i Technologii Informacyjnych, koncentrując się na rzeczywistych zastosowaniach wykorzystujących najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym na zarządzaniu ruchem i analityce bezpieczeństwa żywności. Doktor Deema Almasri wykorzystuje swoje dziesięcioletnie doświadczenie jako naukowiec, aby pomóc w opracowywaniu polityk dotyczących gospodarki wodnej w Earthna.

Conchita Ponce siedem lat temu założyła Forum Kobiet w Doha. Organizacja organizuje coroczne wydarzenie, w którym biorą udział profesjonaliści sieciowi, przedsiębiorcy i eksperci branżowi. Dzięki dyskusjom panelowym, rozmowom przy okrągłym stole i warsztatom kobiety zdobywają wiedzę niezbędną do realizacji swoich marzeń, niezależnie od tego, czy rozpoczynają działalność gospodarczą, czy szukają zmiany kariery.

Aadel Haleem przygląda się, jak niektórzy projektanci sprawiają, że moda w Katarze staje się bardziej włączająca, jak na przykład Gills Manjulakshmi, który był kuratorem wydarzenia na rzecz integracji zrównoważonej mody i osób niepełnosprawnych w M7 w Doha. Różnorodność i zrównoważony rozwój to nie jedyne rzeczy, które projektanci uwzględniają w swoim procesie twórczym. Samanta Bullock jest współwłaścicielką grupy rzeczników o nazwie London Represents, której celem jest zachęcanie projektantów i marek do włączania do swoich dzieł ludzi o różnych umiejętnościach.