O nas
Kontakt

Konferencje w Estoril 2023: Działajmy już teraz na rzecz bardziej ludzkiego świata

Laura Kowalczyk

Konferencje w Estoril 2023: Działajmy już teraz na rzecz bardziej ludzkiego świata

W konferencji, w której uczestniczyli laureaci Nagrody Nobla, politycy, naukowcy i ekolodzy, poruszono niektóre z najpilniejszych wyzwań współczesności i zapewniono młodszym pokoleniom możliwość zaangażowania się w te kwestie.

Kiedy Mario Laginha zaczął grać na konferencji w Estoril, na sali zapadła cisza. Znany portugalski muzyk jazzowy został poproszony o wyjaśnienie, w jaki sposób muzyka może uratować życie.

„Czasami spotykam ludzi, którzy są ekspertami w dziedzinie ekonomii. Mówią tylko o liczbach, liczbach, liczbach. Ale porozmawiajmy raczej o ludziach. Bo liczby pochodzą od ludzi, którzy pracują i nie pracują, i tych dobrych, i tych złych. „

Bardziej ludzki świat: to był temat konferencji w Estoril 2023, podczas której dyskusje obejmowały różne tematy, od wpływu sztucznej inteligencji po pokój na świecie, pokazując, że wspólnym celem jest praca na rzecz pozytywnych zmian.

Pokój, planeta, nowa polityka i ludzie

Inspirujące historie dotyczące ochrony planety, pomysły na kształtowanie nowych polityk w przyszłości i przyszłość zdrowia: Konferencje w Estoril przedstawiały wiele punktów. Cztery tematy Konferencji (Ludzie, Planeta, Pokój i Nowa Polityka) zostały poruszone przez jedne z najbardziej błyskotliwych umysłów na świecie.

Pokój

Wśród nich: Sergiy Kyslytsya, Stały Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ.

„Myślę, że jak dotąd solidarność europejska sprawdza się dobrze. Nie można jednak tego uważać za pewnik. Ponieważ utrzymanie nie tylko solidarności europejskiej, ale także solidarności transatlantyckiej jest ostatecznym założeniem naszego wspólnego zwycięstwa w przyszłości”.

W obecności laureatów Nagrody Nobla, polityków, naukowców i ekologów konferencja poruszyła niektóre z najpilniejszych wyzwań współczesności i zapewniła młodym pokoleniom możliwość zaangażowania się w te kwestie.

Jeden z młodych uczestników: „Przyjeżdża tu tak wielu ludzi z tak wielu dziedzin i dyscyplin naukowych. Myślę, że to dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, co zostało już zbadane, ale także o tym, co ma nadejść w przyszłości.”

Planeta

Jeśli chodzi o planetę, TylkoGliwice zwróciła się do Mayi Gabeiry.

Surferka Big Wave i aktualna rekordzistka świata w kategorii największej fali, na której surfowała kobieta, powiedziała TylkoGliwice, że aby na nowo uczłowieczyć morze, musimy znaleźć mosty, które mogłyby nas połączyć.

Dla niej brakującym ogniwem mogą być ludzie pracujący z morzem, np. surferzy.

Po poważnym urazie po wypadku podczas surfowania po falach w Nazaré w Portugalii znalazła się na granicy śmierci.

To doświadczenie, które odrodziło się na brzegu, pozostawiło bliznę, z której postanowiła się nakarmić, co doprowadziło ją wiele lat później do pobicia rekordu świata.

Maya Gabeira pobiła rekord świata w największej fali, na której kiedykolwiek surfowała kobieta

„Myślę, że żyć to mieć nadzieję. W przeciwnym razie nie należy budzić się rano” – powiedziała TylkoGliwice.

„Wiesz, ponieważ żyjemy w gorącym bałaganie!”

Chociaż wielu ludzi przestraszyłoby się przez to na całe życie, zdecydowała się walczyć o to, co mogło ją zabić.

„Pod wodą jest mnóstwo życia. I wiesz, oni nie mówią tak jak my. Aby więc chronić oceany i uwrażliwiać społeczeństwo, ważne jest, aby ludzie, którzy spędzają dużo czasu w oceanie i kochają ocean, pracę i ocean, zrozumcie kryzys i wypowiadajcie się w jego imieniu”.

Od tego czasu rozpoczęła kampanię na rzecz ochrony oceanów i była jednym z głosów na konferencji wyrażających potrzebę ochrony oceanów i ich życia.

Nowe zasady

Dla Danilo Turka, byłego prezydenta Słowenii i prezesa Club de Madrid, nowa polityka może okazać się drogą naprzód w kształtowaniu przyszłości.

„Błagałbym o coś, co zapewni większą równość, sprawiedliwość i sprawiedliwość w społeczeństwach” – powiedział TylkoGliwice.

Jego zdaniem należy zająć się kilkoma pilnymi tematami, jeśli chcemy zachować nasze demokratyczne społeczeństwa, czyli walczyć z nacjonalizmem.

„Widzieliśmy wzrost ideologii nacjonalistycznych w różnych częściach świata i w różnych, bardzo różnych krajach. Oczywiście nie wszystkie nacjonalizmy są takie same, ale niektóre nacjonalizmy, zwłaszcza wielkie mocarstwa, są bardzo niebezpieczne, niebezpieczne dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwo.”

Ludzie

Ponieważ nie ma połączeń bez inspiracji dla ludzi, zwieńczeniem Konferencji w Estoril była V Ceremonia wręczenia Nagród Pacjentom.

Świętując niektóre z największych i najbardziej wizjonerskich ostatnich osiągnięć w zakresie innowacji w dziedzinie zdrowia, nagrody mają na celu uczczenie w kategoriach takich jak „Innowacja pacjentów”, „Innowatorzy opiekunów” i „Innowator współpracujący” wyjątkowych innowacji i przełomowych technologii.

Za zwieńczenie konferencji można uznać Adrianę Mallozzi, zwyciężczynię Patient Innovation. Urodzona z porażeniem mózgowym i porażeniem czterokończynowym, jej życie przeszło niezwykłą przemianę dzięki technologii wspomagającej.

Napędzana przedsiębiorczością i głęboką miłością do technologii, poświęciła się rozszerzeniu tej transformacji na większą społeczność osób niepełnosprawnych, umożliwiając im prowadzenie bardziej włączającego i samowystarczalnego życia.

To doprowadziło ją do konferencji w Estoril, gdzie podzieliła się z opinią publiczną niezwykłym wpływem technologii opracowanej przez nią i jej zespół, aby pomóc osobom niepełnosprawnym uzyskać dostęp do środowisk cyfrowych.

Przykład tego, do czego dąży Estoril Conferences: inspirowanie nowych pokoleń do wywarcia pozytywnego wpływu poprzez łączenie ludzi, którzy mogliby nie mieć możliwości wymiany zdań w inny sposób.