O nas
Kontakt

Kongres Zielonych stempluje swój manifest

Laura Kowalczyk

Terry Reintke of Germany, left, and Bas Eickhout of the Netherlands deliver a speech after being elected as leading candidates of the Greens Party Feb. 3, 2024

Europejscy Zieloni zatwierdzili w niedzielę w Lyonie swój manifest, który zapewni im udział w czerwcowych wyborach europejskich.

Po wybraniu swoich kandydatów na czołowych miejscach w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w sobotę Zieloni zatwierdzili w niedzielę w Lyonie swój europejski manifest.

Dokument będzie manifestem Grupy Zielonych przed czerwcowymi wyborami europejskimi. Ale jest to także plan działania na najbliższe 5 lat w Parlamencie Europejskim.

W manifeście priorytetem jest wzmocnienie Zielonego Paktu i poprawa sprawiedliwości społecznej.

W rozmowie z TylkoGliwice Mélanie Vogel, współprzewodnicząca Europejskiej Partii Zielonych, stwierdziła, że ​​polityka ochrony środowiska jest dla tej partii priorytetem. „Chociaż niektórzy próbują wmówić ludziom, że ekologia jest wrogiem sprawiedliwości społecznej, my pokazujemy, że wręcz przeciwnie, nie tylko nie jest ona wrogiem”, powiedziała, „ale jest to jedyne wiarygodne rozwiązanie umożliwiające o sprawiedliwości społecznej dzisiaj i reagowaniu na kryzys siły nabywczej, który jest główną troską dzisiejszych Europejczyków”.

Zieloni pracowali nad tym manifestem prawie rok.

Przedstawiciele partii powiedzieli, że wyborcy wzywali partię do kontynuowania wysiłków klimatycznych.

Rasmus Nordqvist, członek komisji Europejskiej Partii Zielonych, powiedział TylkoGliwice: „W tej chwili słyszę, co mówi prawica: przerwijmy Zielony Ład, zaprzestańmy wszelkich rozmów o transformacji. Ale nie to słyszę, kiedy rozmawiam z nimi społeczeństwo obywatelskie ani sektor prywatny. Oni tak naprawdę chcą planu, który posuwa się do przodu, a nie do tyłu”.

Dwaj nowi szefowie Zielonej Listy, Terry Reintke i Bas Eickhout, swoim nowym manifestem popchną partię do przodu.

Sondaże przewidują trudne wybory dla Zielonych w nadchodzących wyborach.