O nas
Kontakt

Londyńskie Muzeum V&A zatrudni superfana Taylor Swift

Laura Kowalczyk

Taylor Swift arrives at the 66th annual Grammy Awards on Sunday, Feb. 4, 2024, in Los Angeles.

Londyńskie Muzeum V&A poszukuje superfana Taylor Swift, który pomógłby w uporządkowaniu kolekcji pamiątek po gwiazdce.

Muzeum Wiktorii i Alberta (V&A) w South Kensington w Londynie słynie z ogromnej kolekcji dzieł sztuki, projektów i performansów. W poprzednich latach organizował ogromne wystawy poświęcone gwiazdom muzyki, od Davida Bowiego po Pink Floyd.

Teraz V&A skupia się na największym nazwisku współczesnej muzyki pop: Taylor Swift. Muzeum poszukuje oddanego brytyjskiego „Swiftie”, którego mógłby zatrudnić w charakterze doradcy.

W tej roli „Swiftie” opowie o swojej wiedzy na temat piosenkarki „Anti-Hero” i jej ogromnym wpływie na kulturę fanów i pamiątki.

Swift wyrusza w europejską część swojej rekordowej trasy Eras Tour, a fani piosenkarki wymieniają się domowymi bransoletkami przyjaźni. Jedną z głównych ról Doradcy Superfanów będzie wyjaśnianie znaczenia tych bransoletek przyjaźni.

Fani biorą udział w koncercie Taylor Swift w ramach
Fani biorą udział w koncercie Taylor Swift w ramach „Eras Tour” w Tokyo Dome, środa, 7 lutego 2024 r., w Tokio.

V&A wzywa nie tylko Swifties. Zatrudnia pięciu różnych doradców superfanów, a muzeum poszukuje także samozwańczych ekspertów w dziedzinie Crocs, Drag, Emoji i Tufting.

Jest to umowa na czas nieokreślony, a wynagrodzenie jest zapisywane wyłącznie jako „konkurencyjne zachęty”, więc może to być raczej hobby w niepełnym wymiarze godzin niż praca na pełny etat. Mimo to, prawdopodobnie zastosuje się każdy Swiftie wart swojej uwagi. Zgłoszenia zakończą się 7 marca.

Wcześniej V&A zatrudniała na podobne stanowiska, szukając ekspertów w dziedzinie dzbanków toby, kart Pokémon, klocków Lego i odzieży gorpcore.