AktualnościSport

Lubliniec: Puchar Polski w dogtrekkingu

W najbliższy weekend odbędzie się Puchar Polski w dogtrekkingu. Inauguracja zawodów będzie miała miejsce w Lublińcu. To impreza dosłownie – dla wszystkich. Zapraszamy!

9 kwietnia 2022 r. odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Inauguracja odbędzie się w Lublińcu. Jak co roku impreza dedykowana jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i całym rodzinom. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy wyznaczone lublinieckimi lasami oraz ciekawie podana wiedza w postaci warsztatów weterynaryjnych. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie oraz miasto Lubliniec.

Puchar Polski w dogtrekkingu już w ten weekend

Nie trzeba być idealnym sportowcem ani zawodowcem w tej dziedzinie, by wziąć udział w Pucharze Polski w dogtrekkingu. Sport ten przede wszystkich łączy ludzi. We wspaniałej atmosferze spędzimy aktywnie czas, tym samym zapewniając sobie rozgrywkę i naszym czworonożnym przyjaciołom. Wysiłek podczas uprawiania dogtrekkingu jest nam wynagradzany znakomitymi widokami przyrody w województwie śląskim. Na zawodach poznamy także wiele wspaniałych wędrowniczych osób.

Na czym polegają zawody?

Zawody polegają na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech zaplanowanych tras – 5, 15 i 25 kilometrów, w oparciu o mapę turystyczną. Przed samym startem organizatorzy objaśniają trasę i punkty kontrolne, do których należy dobiec.

Puchar Polski w dogtrekkingu już w ten weekend

„W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2022 może wystartować każdy z niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu” – czytamy w informacji prasowej organizatorów.

– Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby nawet najmłodsi mogli złapać sportowego bakcyla – mówił dyrektor zawodów Paweł Bonk.

Harmonogram wydarzenia

8 kwietnia – piątek
  • 19.00 – 20.00 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna (dla przyjeżdżających w piątek)
9 kwietnia – sobota
  • 8.00 – 09.30 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna
  • 9.45 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansów MINI i MID
  • 10.00 – START na dystansie MID
  • 10.15 – START na dystansie MINI
  • 10.20 – odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
  • 10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
  • 15.00 – warsztaty z lekarzem weterynarii
  • 16.00 – dekoracja (godzina jest uzależniona od powrotów z trasy)

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl.

Informacje

Kontakt: Marta Darowska, tel. + 48 515 091 929, mail: info@dogtrekking.com.pl

Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Województwo Śląskie i miasto Lubliniec. Sponsorem imprezy jest marka Advantix oraz Alpha Spirit.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.