O nas
Kontakt

Luksus w przystępnej cenie: karnety dzienne oferują jednorazowe wizyty na luksusowych basenach hotelowych

Laura Kowalczyk

Dive in! Some of the fanciest hotel pools are now in reach

Aplikacje z karnetami jednodniowymi, które oferują dostęp do basenów i obiektów hotelowych, stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ceny wakacji w całej Europie rosną gwałtownie.

Czy spędzasz dni przeglądając media społecznościowe, marząc o najlepszych hotelach, a konkretnie o ich wymarzonych basenach?

Wielu z nas jest winnych właśnie tego, choć luksusowa ucieczka wydaje się być daleko od zasięgu.

Istnieje jednak rozwiązanie. Ostatnio pojawiło się wiele aplikacji oferujących jednodniowe karnety w przystępnych cenach na jedne z najlepszych basenów w luksusowych hotelach w Europie i poza nią.

Resort Pass, DayPass i Hotel Treats to tylko niektóre z aplikacji oferujących dzienny dostęp do wspaniałych obiektów za około 30 euro, co oznacza, że ​​możesz spędzić wspaniały dzień za przystępną cenę.

DayPass to jedna z największych takich platform, współpracująca z około 200 hotelami i klubami plażowymi na całym świecie.

TylkoGliwice Travel rozmawiała ze swoim założycielem, Alexandrem Mayolem, aby przekonać się, jak łatwo jest uzyskać dostęp do luksusowych basenów hotelowych w ramach jednorazowej przyjemności.

I zrelaksuj się... pływanie może być niezwykle regenerujące

Jak działają aplikacje z karnetami hotelowymi?

„DayPass został zainspirowany osobistą potrzebą, którą zidentyfikowałem podczas pobytu w Miami w 2016 r.” – mówi urodzony we Francji Alexandre, w rozmowie z TylkoGliwice Travel. „W tamtym czasie dostęp do hotelowych basenów i klubów plażowych wymagał uciążliwych rozmów telefonicznych i e-maili. Pomysł przyszedł, gdy pomyślałem o łatwości rezerwacji karnetu na basen za pomocą jednego dotknięcia aplikacji.

Historycznie rzecz biorąc, wiele hoteli faktycznie oferowało karnety jednodniowe, ale w większości nie promowały ich aktywnie ani nie wiedziały, jak je sprzedać potencjalnym klientom, którzy zwykle nie mieli pojęcia o ich istnieniu.

W 2016 roku brat Alexandre’a mieszkał w Dubaju i dostrzegł podobne zapotrzebowanie po drugiej stronie globu.

„Z biegiem lat nasza obecność rozszerzyła się, głównie ze względu na zapotrzebowanie zarówno ze strony naszych partnerów hotelowych, jak i użytkowników, którzy pragną elastycznych, luksusowych doświadczeń”.

Aleksandra Mayola

Założyciel DayPass

Para nawiązała kontakt z wieloma hotelami z basenami i, jak mówią, reszta była historią.

„Otrzymaliśmy zdecydowanie pozytywne opinie na temat narzędzia technologicznego umożliwiającego im promowanie, promowanie i sprzedaż biletów jednodniowych, co zachęciło nas do zbudowania rozwiązania” – wyjaśnia Alexandre.

W Europie bardzo brakuje amerykańskiej tradycji klubów country, które oferują dzienne centra oferujące luksusowe rozrywki na żądanie i dostępne dla każdego.

Alexandre i jego koledzy, twórcy aplikacji do karnetów dziennych, dostrzegli tę lukę na rynku i konsekwentnie realizowali swój pomysł, który zakłada, że ​​aplikacje te zyskają większą popularność wraz ze wzrostem cen wakacji w Europie i poza nią.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez daypass (@daypassapp)

Jak łatwe są aplikacje i w jaki sposób hotele mogą się w to zaangażować?

Wszystkie aplikacje takie jak DayPass są dostępne na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, a także za pośrednictwem zweryfikowanych witryn internetowych, co oznacza, że ​​rezerwacja za ich pośrednictwem jest bezpieczna.

Użytkownicy mogą następnie zlokalizować i zarezerwować bilety jednodniowe za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Hotele można przeglądać według preferowanych lokalizacji, zakresów cen i dat, a także dokładnej oferty.

Po wybraniu hotelu możesz dokonać natychmiastowej rezerwacji, zapewniając użytkownikowi prostą obsługę od momentu wyboru aż do chwili, gdy usiądziesz na leżaku przy basenie.

Wiele hoteli biorących udział w programie korzysta z systemu podobnego do systemu pokładowego DayPass.

„Dołączają do DayPass za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika systemu ekstranetowego na zapleczu, w którym zarządzają swoimi ofertami, kalendarzami i transakcjami” – wyjaśnia Alexandre.

Gdzie jest najlepszy dostęp do basenów hotelowych w Europie podczas jednorazowej wizyty?

Choć program DayPass rozpoczął się w Dubaju, wkrótce dołączyły do ​​niego hotele europejskie, uznając to przedsięwzięcie za przedsięwzięcie z nogami.

Na początku program był wspierany przez partnerstwo z Club Med, który, jak mówi Alexandre, „od początku wykazał ogromne zaufanie do naszej wizji”.

Chociaż jego aplikacja nie jest jedyną dostępną opcją w Europie, obecnie oferuje dostęp do 20 krajów na całym kontynencie.

Naturalnie jest to zazwyczaj sezonowe, ze względu na mieszany klimat europejski – ale opcji jest mnóstwo.

Alexandre twierdzi, że popularne miejsca otwarte od wczesnej wiosny to hotele na Wyspach Kanaryjskich, takie jak pięciogwiazdkowy Hard Rock na Teneryfie.

Gdy robi się coraz cieplej, poleca miejsca na Ibizie, Marbelli, Algarve i Sycylii.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez daypass (@daypassapp)

Na Ibizie hotel Mim jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych, podobnie jak wiele basenów z dostępem dziennym w Marbelli.

Jednak w Portugalii i na Sycylii baseny dostępne do codziennego użytku są raczej przeznaczone dla rodzin, jak na przykład Muthu Clube w Praia Da Oura, który jest ośrodkiem all-inclusive przyjaznym dzieciom.

Jaka przyszłość czeka karnety dzienne na baseny hotelowe?

Alexandre ciepło wypowiada się o opiniach, jakie otrzymuje na temat rezerwacji za pośrednictwem aplikacji.

„Pewien mąż zorganizował w Fairmont The Palm Dubai niespodziankę z okazji rocznicy ślubu, nazywając ją najważniejszym wydarzeniem w ich życiu małżeńskim” – wspomina.

„Kolejna niezapomniana opinia pochodzi od rodziny z Wielkiej Brytanii, która po jednodniowym wypróbowaniu Club Med Marrakech została jego dozgonnymi fanami, co odzwierciedla sukces naszej misji polegającej na ponownym zdefiniowaniu doświadczeń związanych z spędzaniem wolnego czasu we współpracy z naszymi partnerami hotelowymi” – mówi TylkoGliwice Travel.

Ale co dalej ze światem aplikacji dziennych?

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez daypass (@daypassapp)

Dla Alexandre’a i innych twórców aplikacji jest to balansowanie między pozyskiwaniem hoteli na pokład a informowaniem potencjalnych klientów o ich istnieniu.

„Widzimy rosnące zapotrzebowanie na greckie wyspy, Costa Brava i wybrzeże Chorwacji i wkrótce powinniśmy tam obsługiwać usługi” – mówi.

Aplikacje przeszły wiele zmian, odkąd powstały prawie dziesięć lat temu, zwłaszcza w obliczu tymczasowej śmierci w hotelach podczas pandemii.

Pojawiają się jednak trendy, które pokazują, czego użytkownicy oczekują od usługi.

Ostatnio ludzie byli mniej zadowoleni z płacenia wyłącznie za dostęp do basenu i nic więcej. Coraz częściej poszukują karnetów „all inclusive”, dzięki którym wszystko – od basenu, przez dostęp do plaży, po lunch i napoje – staje się częścią doświadczenia, a wszystko to za jedną, jednorazową opłatę.

Alexandre zauważyła również trend w zakresie usług klubów dla dzieci, „świetnych dla rodziców, którzy chcą odpocząć, a jednocześnie zapewnić opiekę swoim małym dzieciom”.

Luksusowy basen hotelowy często może być atrakcją wakacji

Wygląda na to, że podróżni korzystają z aplikacji, aby wypełnić często frustrujący czas przed wymeldowaniem z hotelu i późnym lotem.

Rezerwacja całodziennego karnetu na hotelowy basen jest w takich przypadkach wyborem zarówno praktycznym, jak i luksusowym.

Jeśli nie wiesz, co zrobić w tej sytuacji, rozwiązaniem może być karnet dzienny – zostaw bagaż, ciesz się relaksującym dniem, a nawet weź prysznic przed lotem, przedłużając wakacje nieco dłużej, zanim zacznie się rzeczywistość W.