O nas
Kontakt

Marilyn Manson nakazał pokrycie kosztów prawnych Evana Rachel Wooda po oddaleniu pozwu o zniesławienie

Laura Kowalczyk

Marilyn Manson (left) has been ordered to pay Evan Rachel Wood’s legal fees after defamation suit is dismissed

Sędzia nakazał Mansonowi zapłacić kwotę prawną Wood za jej obronę przed pozwem o zniesławienie przeciwko niej. Proces ma się odbyć w maju.

Shock-rockowiec Marilyn Manson został zobowiązany do zapłaty kosztów prawnych swojej byłej partnerki, aktorki Evan Rachel Wood, po oddaleniu pozwu o zniesławienie przeciwko Woodowi.

W pozwie Mansona stwierdzono, że Wood „rekrutował, koordynował i wywierał presję” na kobiety, aby składały fałszywe oświadczenia na temat muzyka.

W maju ubiegłego roku informowaliśmy, że sędzia z Los Angeles oddalił roszczenia Mansona o zniesławienie.

Teraz Manson – którego prawdziwe nazwisko brzmi Brian Warner – otrzymał nakaz zapłaty gwiazdorowi Westworld 300 000 dolarów (277 000 euro).

Według raportu magazynu Rolling Stone, sędzia Sądu Najwyższego hrabstwa Los Angeles, Teresa A. Beaudet, nakazała zwrot kosztów podczas rozprawy sądowej, która odbyła się 29 stycznia. Oczekuje się, że muzyk pokryje koszty prawne narosłe przez Wooda, broniąc się przed roszczeniami o zniesławienie i cierpienie emocjonalne.

Roszczenia te zostały obecnie wycofane z toczącego się jeszcze pozwu.

Sednem pozwu Mansona przeciwko Woodowi jest Powstanie Feniksadwuczęściowy dokument o piosenkarzu i jego rzekomych cyklach molestowania, którego premiera odbyła się na wirtualnym Festiwalu Filmowym w Sundance w 2022 roku.

Pozew Mansona wpłynął rok po tym, jak w 2021 roku 35-letnia Wood Wood w mediach społecznościowych publicznie wymieniła nazwisko swojej byłej narzeczonej w związku z wzorcem znęcania się i „wychowywania” jej podczas ich związku w latach 2007–2010. W 2017 roku Wood powiedziała komisji Kongresu, że została zgwałcona i wielokrotnie wykorzystywana, ale tak naprawdę nie podała nazwiska rzekomego drapieżnika.

Manson został usunięty przez swoją wytwórnię płytową i reprezentację CAA po Woodie nazwanym Mansonem.

Piosenkarka stwierdziła, że ​​te twierdzenia stanowią „straszne zniekształcenie rzeczywistości” i wielokrotnie zaprzeczała zarzutom Wood, a także wszelkim innym twierdzeniom dotyczącym molestowania ze strony ponad 12 kobiet.

Rozprawa wyznaczona jest na 1 maja.