O nas
Kontakt

Mistrzostwa Świata kobiet: Australia pokonuje Irlandię, a gospodarze Nowa Zelandia oszałamiają Norwegię w dniu otwarcia

Laura Kowalczyk

Mistrzostwa Świata kobiet: Australia pokonuje Irlandię, a gospodarze Nowa Zelandia oszałamiają Norwegię w dniu otwarcia

Girls in Green przegrały ze współgospodarzami, Australią, podczas gdy kobiety z Nowej Zelandii odniosły pierwsze w historii zwycięstwo w Pucharze Świata, doprowadzając publiczność do szału w Auckland.

Australia przeciwko Irlandii: 1 – 0

Współgospodarze Australii odnieśli niewielkie zwycięstwo nad Republiką Irlandii na Sydney’s Stadium Australia w czwartkowe popołudnie, wygrywając 1: 0.

Australia, która okazała się jednym z faworytów turnieju, rozpoczęła kampanię Pucharu Świata przed rekordową publicznością liczącą około 83 000 osób.

Ale Matildas otrzymali cios, gdy gwiazdor Sam Kerr został wykluczony z remisu z Republiką Irlandii z powodu kontuzji łydki zaledwie godzinę przed rozpoczęciem.

Jej koledzy z drużyny liczyli na jej bystre oko przy zdobyciu bramki, a Kanada i Nigeria tworzyły „grupę śmierci”.

Szef Australii, Tony Gustavsson, powiedział po niewielkim zwycięstwie swojego zespołu: „Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie trudny. Wszystkie drużyny tutaj stoczą walkę”.

„W tym turnieju każdy może pokonać każdego. Wiedzieliśmy, że stałe fragmenty meczu będą jego ogromną częścią i muszę pochwalić zespół za to, jak poradzili sobie ze wszystkimi stałymi fragmentami gry w końcowych fazach.

„Są jedną z najlepszych drużyn w atakowaniu stałych fragmentów gry i poradziliśmy sobie z tym.

Catley odebrał Kerrowi opaskę kapitana, zapewniając Australijczykom zwycięski start.

Irlandia wykonała dzielny wysiłek i odeszła z podniesioną głową w pierwszym meczu Pucharu Świata Kobiet w kraju.

Abbie Parr/Copyright 2023 AP.  Wszelkie prawa zastrzeżone
Nowa Zelandia i Norwegia w Eden Park w Auckland w Nowej Zelandii, czwartek, 20 lipca 2023 r.

Nowa Zelandia przeciwko Norwegii: 1 – 0

Nowa Zelandia świetnie rozpoczęła pierwszego dnia Mistrzostw Świata FIFA Kobiet, wygrywając 1:0 z Norwegią w Eden Park w Auckland.

Gol Hannah Wilkinson w 48. minucie wystarczył, by zdobyć trzy punkty i wprawić tłum w zachwyt, co było pierwszym w historii zwycięstwem Football Ferns w Pucharze Świata.

Nowozelandka Ria Percival zmarnowała szansę na podwojenie prowadzenia swojej drużyny w końcówce, gdy zobaczyła, jak jej strzał z rzutu karnego w 88. minucie odbija się od słupka.

Norweg z Hege Riise chciał odbić się od gorzko rozczarowujących mistrzostw Europy w 2022 roku, kiedy został pokonany 8: 0 przez zwycięzcę turnieju Anglię w fazie grupowej.

Norwegia była pierwszą europejską drużyną, która zdobyła mistrzostwo świata kobiet 1995 w Szwecji – drugą edycję rozgrywek – po pokonaniu Niemiec 2:0 na stadionie Råsunda.

Czteroletni turniej potrwa do 11 sierpnia, po raz pierwszy z udziałem 32 krajów, które zostały rozszerzone z 24 drużyn. W sumie 64 mecze odbędą się w ciągu miesiąca w dziesięciu różnych miejscach w dziewięciu miastach.