O nas
Kontakt

Mistrzostwa Świata kobiet: mecz bramkowy Niemiec z Marokiem, Włochy pokonują Argentynę

Laura Kowalczyk

Europejskie reprezentacje Niemcy i Włochy rozpoczynają rozgrywki Pucharu Świata Kobiet od zwycięstw.

Niemcy inspirowane kapitanem Alexandrą Popp wyszły na ulotkę podczas Mistrzostw Świata Kobiet, pokonując Maroko 6:0 w parku AAMI.

Dwukrotni mistrzowie objęli prowadzenie w zaledwie 11 minut, gdy Popp wykorzystał dośrodkowanie Kathrin Hendrich, by złapać drzemiącą obronę Maroka.

Drugi gol Poppa tuż przed 40. minutą sprawił, że faworyci turnieju schodzili na przerwę z wygodną przewagą, stwarzając okazję do dalszych kłopotów dla bramkarzy w drugiej połowie.

Po dwóch golach samobójczych i po jednym golu Klary Buhl i Lei Schuller Niemcy wyprzedzili rywali z Afryki Północnej, a na stole pojawił się mecz z Kolumbią.

Włochy pokonują Argentynę w zaciętym pojedynku

Rozgrywająca Cristiana Girelli strzelił głową pod koniec drugiej połowy po tym, jak wszedł z ławki, gdy Włochy zlekceważyły ​​Argentynę i rozpoczęły kampanię Pucharu Świata od zwycięstwa.

W intensywnej fizycznej walce obie strony były bliskie zdobycia bramki od pierwszych minut, ale były wystarczająco ostrożne w obronie, by prawie doprowadzić do impasu.

Włosi myśleli, że mają prowadzenie już w 15. minucie, ale uderzenie Arianny Caruso zostało wykluczone ze spalonego. Pomimo lepszego występu w pierwszej połowie, Włochy musiały czekać – i przetrwać dwa argentyńskie rzuty wolne, które prawie trafiły – zanim wszedł zwycięzca.

Dzięki wygranej Włochy zajmują teraz drugie miejsce w grupie G, wyprzedzając Szwecję pod względem zdobytych bramek. Tymczasem Argentyna musi wygrać w piątek z Republiką Południowej Afryki, aby podtrzymać nadzieje na awans.

Włoszka Barbara Bonansea (z lewej) kozłuje podczas meczu grupy G mistrzostw świata kobiet.