Na Mistrzostwach Świata zaprezentuje się Lidia Fidura
AktualnościSport

Na Mistrzostwach Świata zaprezentuje się Lidia Fidura

Lidia Fidura – reprezentantka klubu GUKS Carbo będzie brała udział w Mistrzostwach Świata w Boksie, które zaczną się już 8 maja w Stambule w Turcji.

Pięściarka będzie walczyła na światowych zawodach w kategorii +81 kg. Dla Lidii Figury to już trzeci udział w Mistrzostwach Świata w jej bokserskiej karierze. Zawody zaczynają się już w ten weekend – 8 maja w tureckim Stambule.

Kim jest Lidia Fidura?

32-letnia zawodniczka klubu GUKS Carbo pochodzi z Rudy Śląskiej. Swoją przygodę ze światem sportu zaczynała od trenowania karate, ale jeszcze jako juniorka trafiła pod skrzydła Henryka Wilka oraz trenerów GUKS Carbo.

Pierwsze kroki w świecie boksu stawiała w już nieistniejącej hali przy ulicy Dubois i tam również zdobywała swoje pierwsze medale dla gliwickiego klubu. Po wyleczeniu swojej kontuzji i rehabilitacji wróciła na ring, zwyciężając dwie ostatnie edycje Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w boksie kobiet.

Osiem razy sięgała po tytuł Mistrzyni Polski Seniorów, zdobyła także medal Mistrzostw Europy oraz taki sam na Igrzyskach Olimpijskich.

Od wielu lat rudzianka łączy boks z pracą w policyjnej drogówce w Gliwicach. W naszym kraju nie ma sobie równych. Na turnieju należy liczyć się z tym, że pięściarka zawalczy o najwyższe cele.

Dziś zawodniczka ma wylecieć do Turcji. Dni przed Mistrzostwami Świata spędziła trenując na zgrupowaniu kadry Polski w Cetniewie. Na zawodach Fidura będzie walczyła prawdopodobnie co drugi dzień.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.