O nas
Kontakt

Nike odwraca się po kontrowersjach z Mary Earps

Laura Kowalczyk

Nike odwraca się po kontrowersjach z Mary Earps

Behemot zajmujący się odzieżą sportową wycofał się ze swojej decyzji o nieprodukowaniu replik koszulki bramkarza Anglii, wystawiając na sprzedaż „ograniczone ilości” po krytyce ze strony fanów i samej Earps.

Po zawstydzającym odwrocie ze strony Nike, kibice Anglii będą mogli kupić koszulkę bramkarza ikony futbolu Mary Earps.

Firma Nike, która produkuje odzież noszoną przez zdobywczynię Złotej Rękawicy w Pucharze Świata Kobiet, ogłosiła, że ​​do sprzedaży trafią „ograniczone ilości”.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak marka odzieży sportowej spotkała się z rosnącą krytyką w ciągu ostatnich kilku tygodni, a Earps sama stwierdziła, że ​​jest zawiedziona, że ​​koszulki nie będą dostępne w sprzedaży.

W odpowiedzi na petycję podpisaną przez ponad 150 000 osób firma Nike wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„zabezpieczyła sprzedaż ograniczonych ilości koszulek bramkarzy”.

Mark Baker/AP
Mary Earps blokuje rzut karny Hiszpanii w niedzielnym finale

Chociaż Nike sprzedawało już wersje koszulek zawodników z pola, Earps skrytykował firmę, mówiąc, że decyzja o nieudostępnianiu stroju bramkarza Anglii była „niezwykle rozczarowująca i bardzo bolesna”.

Po oburzeniach Nike potwierdziło swój zwrot i przeprosiło za brak reakcji na żądania społeczne.

„Widzieliśmy i podzielaliśmy w tym roku bezprecedensową pasję i zainteresowanie kobiecą piłką nożną i nadal jesteśmy zaangażowani w odgrywanie naszej roli, oferując sportowcom i kibicom najlepsze produkty i usługi” – powiedziała, dodając: „Wiemy, że podczas turnieju nie służyło tym kibicom, którzy chcieli pokazać swoją pasję i wsparcie bramkarzom drużyny. Zależy nam na sprzedaży detalicznej damskich koszulek bramkarskich (sic!) na przyszłe ważne turnieje”.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Nike Football (Soccer) (@nikefootball)

W finale Anglia uległa Hiszpanii 1:0. Earps został jednak okrzyknięty jedną z gwiazd turnieju, nie tylko zdobywając Złotą Rękawicę, ale także obronił rzut karny w meczu obgryzania paznokci.

Gra w Manchesterze United w Women’s Super League, a replika jej stroju Adidasa została wyprzedana w zeszłym sezonie.