O nas
Kontakt

Od Benicàssim po Rock en Seine: najlepsze festiwale tego lata na europejską przerwę

Laura Kowalczyk

Head to the Valencian coast for Benicàssim.

Ucieknij od błotnistych i drogich festiwali w Wielkiej Brytanii i wybierz tańsze alternatywy w Europie.

Pomimo wyjątkowo chłodnej pogody, sezon festiwalowy zbliża się wielkimi krokami.

Jednak w związku z gwałtownym wzrostem cen biletów w Wielkiej Brytanii w tym roku niektórzy brytyjscy biesiadnicy muszą wybierać między oglądaniem swoich ulubionych artystów na błotnistym polu a zwykłą letnią przerwą w Europie.

A co powiesz na połączenie tych dwóch elementów bez podwajania wydatków i bez narażania się na deszcz?

Zdaniem ekspertów internetowego biura podróży Loveholidays bilety na europejskie festiwale mogą być o ponad 50 procent tańsze niż ich brytyjskie odpowiedniki.

Oznacza to, że za cenę biletu do Glastonbury możesz urządzić piknik na hiszpańskiej plaży, a następnie tańczyć do Black Eyed Peas i The Libertines w Benicàssim.

Oto najlepsze europejskie festiwale tego lata, na których nie zrujnujesz banku.

Najlepsze festiwale w Hiszpanii tego lata

Benicàssim znany jest z łączenia sztuki z muzyką pop, elektroniczną i rockową na czterech scenach na wybrzeżu Walencji.

Bilety na trzydniowy festiwal zaczynają się od 46,50 euro (40 funtów), a przeloty i zakwaterowanie – w przypadku dwóch osób dorosłych – od 312 euro (269 funtów), a całkowity koszt wynosi 358,50 euro (309 funtów). To mniej niż 412 euro (355 funtów), które zapłaciłbyś za udział w Glasto w Wielkiej Brytanii.

Udaj się do stolicy Katalonii na kolejny przyjazny dla kieszeni festiwal: Primavera Sound. Dzięki zróżnicowanemu składowi występującemu na nabrzeżu Barcelony, wejście na tę śródziemnomorską ostoję jest droższe – 295 euro (254 funtów), ale wciąż stanowi oszczędność na wielu brytyjskich alternatywach.

Akcja Primavera Sound rozgrywa się na nabrzeżu Barcelony.

Najlepsze festiwale we Francji tego lata

Bretania w północno-zachodniej Francji może pochwalić się jednymi z najlepszych festiwali w Europie. Bout du Monde w Crozon zachwyci Cię przyjazną rodzinie, karnawałową atmosferą.

Za 70 € (60 £) biletu możesz spędzić długi weekend wśród orkiestr dętych, artystów cyrkowych, muzyki folkowej i światowej. Biorąc pod uwagę koszty lotu i zakwaterowania oszacowane przez Loveholidays na 156,50 euro (135 funtów) na osobę, całkowite wydatki wynoszą zaledwie 226,50 euro (195,50 funtów).

Dalej na południe, w Lyonie, festiwal Nuit Sonores obiecuje podobne oszczędności – i całe pięć dni muzyki elektronicznej, sztuki i imprezowania. Bilety jednodniowe już od 32 euro (28 funtów) i koszty wakacji od 261 euro (225 funtów) sprawiają, że jest to niedrogi wypoczynek w trzecim co do wielkości mieście Francji.

Jeśli chcesz połączyć festiwal z wycieczką do Paryża, wybierz się do Rock en Seine. Ceny czterodniowych karnetów zaczynają się od 219 euro (189 funtów) na – jak się domyślacie – mocny skład w Parc de Saint-Cloud.

Najlepsze festiwale w Portugalii tego lata

Porto to w tym roku miejsce, w którym odbywają się niedrogie letnie festiwale. Wybierz Paredes de Coura (bilety od 110 €), aby cieszyć się przyjazną atmosferą, biwakować w pobliżu pięknej plaży nad rzeką Praia do Taboão i posłuchać alternatywnej muzyki.

Jeśli wolisz być blisko wybrzeża, skieruj się na południe do NOS Primavera Sound (od 175 €), aby uzyskać bardziej zrelaksowaną alternatywę dla siostrzanego festiwalu w Barcelonie, ale z równie imponującym składem, w tym Lana Del Ray i SZA.