O nas
Kontakt

Od darmowego rejsu po Paryżu po „limuzyny” w Wenecji: Uber rozszerza transport wodny w Europie

Laura Kowalczyk

Passengers will be able to use Ubers in a brand new way

Aplikacja do zamawiania przejazdów Uber uruchamia w Europie nowe usługi transportu wodnego.

Wszyscy chcemy zobaczyć jak najwięcej podczas wakacji, ale w miejscach, gdzie transport publiczny jest utrudniony, nie zawsze jest to łatwe.

Poznaj Ubera.

Firma transportowa wprowadziła na to lato nowe opcje rejsów – od rejsów turystycznych po jachty – co oznacza, że ​​użytkownicy usługi będą mogli dotrzeć do większej liczby miejsc z dala od utartych szlaków.

Łodzie te są obecnie wypuszczane na wody najpopularniejszych kurortów turystycznych Europy.

W sam raz na igrzyska olimpijskie, Paryż będzie gospodarzem Uber Cruise – bezpłatnej, godzinnej podróży, która odbędzie się od 12 lipca do 3 sierpnia.

Goście biorący udział w przygodzie po Sekwanie będą mogli podziwiać widoki na słynne zabytki, takie jak katedra Notre Dame, Luwr i Wieża Eiffla, delektując się przy tym bezpłatną lampką wina.

Turyści będą mogli zwiedzać kultowe kanały Wenecji łodzią Uber

Z Wenecji na greckie wyspy: Uber uruchamia łodzie w popularnych punktach

Chociaż w Wenecji obowiązuje zakaz wpływania statków wycieczkowych ze względu na nadmierną turystykę, jednostki pływające nadal stanowią jeden z nielicznych sposobów poruszania się po tym włoskim mieście.

Od lipca Uber włączył się do akcji. Odwiedzający będą mogli używać swojej istniejącej aplikacji Uber, aby na żądanie przywołać tzw. „Limo Boat”.

Łodzie stanowią stosunkowo niedrogą opcję. Koszt rejsu zaczyna się od 120 euro i może na nich zmieścić się maksymalnie sześć osób na raz.

Codziennie między godziną 8:00 a 20:00 turyści będą mogli wsiąść na pokład i podziwiać piękno Laguny Weneckiej za pomocą jednego kliknięcia.

Usługa ruszy 3 lipca i będzie dostępna w blisko 200 wyznaczonych punktach odbioru i odstawienia pasażerów na terenie miasta.

„Niezależnie od tego, czy żeglujesz po Ibizie na swoim prywatnym jachcie, czy też odkrywasz Lagunę Wenecką z pokładu łodzi, jesteśmy zachwyceni, że możemy dodać odrobinę magii Ubera do wakacji naszych klientów tego lata”.

Anabel Diaz

Wiceprezes ds. mobilności w regionie EMEA w firmie Uber

Uber Boat wystartował na Mykonos latem ubiegłego roku i w tym sezonie powraca na słynną wyspę imprezową, a także do innych miejsc w Grecji.

Chociaż wiele osób wynajmuje łodzie do samodzielnego sterowania, będąc na wyspie, nawigacja może być trudna.

Od lipca aplikacja Ubera będzie miała opcję podróży łodzią, dzięki czemu turyści odwiedzający Ateny, Korfu i Santorini będą mogli zwiedzać trudno dostępne plaże i tawerny drogą wodną.

Na tych greckich trasach rejsy będą dostępne w godzinach 9:00–21:00, ale ceny będą się różnić w zależności od lokalizacji, a minimalna opłata za rejs wyniesie 200 euro.

Podróż jachtem Sunseeker firmy Uber na Ibizie będzie kosztować 1600 euro

Podróżuj w – stosunkowo niedrogim – luksusie na Ibizie

Ibiza uchodzi za europejską stolicę imprez, jednak często może być tu bardzo drogo.

Oferta Ubera nie jest tania, jednak jest nieco bardziej przystępna dla osób o mniejszym budżecie.

Jacht Ubera wyruszy z Balearów w sierpniu tego roku. Na pokładzie znajdzie się ośmiogodzinny rejs dla maksymalnie ośmiu osób, którym towarzyszy osobisty sternik, bezpłatna butelka szampana i przekąski od lokalnych wytwórców.

Tę opcję należy zarezerwować z wyprzedzeniem za pośrednictwem aplikacji Uber i odpływa ona z Ibiza Town każdego dnia o 12:00. Prywatne doświadczenie odbędzie się na luksusowym jachcie Sunseeker i kosztuje łącznie 1600 euro.

W cenę wliczony jest transfer z hoteli i rezydencji na molo. Goście mogą zaplanować własną trasę, podziwiając kultowe widoki, np. zachód słońca nad Es Vedra lub nurkując z rurką przy pobliskiej wyspie Formentera.

Jednak dla wszystkich nowych łodzi Ubera jest jeden mały haczyk, częściowo dzięki ciągle zmieniającej się pogodzie w Europie. Oczekuje się, że dostępność wszystkich usług będzie ograniczona i zależna od warunków pogodowych.