O nas
Kontakt

Opóźnienia na lotnisku we Frankfurcie: Pasażerowie wezwali do przybycia 2,5 godziny wcześniej po ulewnych deszczach na pasach startowych

Laura Kowalczyk

Opóźnienia na lotnisku we Frankfurcie: Pasażerowie wezwali do przybycia 2,5 godziny wcześniej po ulewnych deszczach na pasach startowych

Lotnisko wezwało pasażerów, aby przybyli „nie później” niż 2,5 godziny przed planowaną godziną lotu.

Pasażerowie są proszeni o wcześniejsze przybycie na lotnisko we Frankfurcie w Niemczech po tym, jak ekstremalne warunki pogodowe spowodowały nocny chaos w podróży.

Ulewne deszcze zalały pasy startowe w środę wieczorem, powodując, że pasażerowie utknęli w samolotach, nie mogąc wysiąść.

Wczoraj wieczorem obsługa naziemna została zatrzymana na dwie godziny. Około 70 lotów zostało odwołanych do godziny 23:00, kiedy loty są zwykle wstrzymywane na noc, a 23 loty do Frankfurtu zostały przekierowane na inne lotniska.

Co spowodowało zakłócenia na lotnisku we Frankfurcie?

Ulewne deszcze w niektórych częściach Niemiec spowodowały powodzie i odwołanie dziesiątek lotów na lotnisku we Frankfurcie, najbardziej ruchliwym w kraju i głównym europejskim węźle komunikacyjnym – poinformowały w czwartek władze.

Lotnisko poinformowało, że w środę wieczorem na asfalcie zgromadziły się duże ilości wody, a obsługa naziemna została zawieszona na ponad dwie godziny, poinformowała niemiecka agencja informacyjna dpa.

Film opublikowany w mediach społecznościowych lotniska pokazał samoloty siedzące w wodzie podczas błyskawic.

Ostrzeżenie pogodowe wydane przez Deutscher Wetterdienst (niemiecka służba pogodowa – DWD) w środę przewidywało silne burze dla kraju związkowego Hess, w tym Frankfurtu.

Ulewy w południowo-zachodnich i środkowych Niemczech doprowadziły do ​​zalania piwnic i ulic. W Gelsenkirchen, w zachodnim Zagłębiu Ruhry, straż pożarna poinformowała, że ​​ludzie zostali uratowani z samochodów, w których kilka przejść podziemnych na autostradzie znalazło się pod wodą.

Dzisiaj w Hess spodziewane są dalsze opady deszczu. Chociaż będzie to mniej ekstremalne niż wczoraj, DWD mówi, że nie można wykluczyć ulewnych opadów do 40 litrów na metr kwadratowy w krótkim okresie czasu.

Jak wcześnie należy przybyć na lotnisko we Frankfurcie?

Lotnisko we Frankfurcie pozostaje otwarte, a najgorsze złe warunki pogodowe ustąpiły. Jednak niemiecki hub poprosił pasażerów o przybycie „nie później” niż 2,5 godziny przed czasem lotu z powodu ciągłych zakłóceń i tłumów.

„Ze względu na ekstremalne warunki pogodowe zeszłej nocy nastąpią zmiany w rozkładzie lotów w ciągu dnia” – poinformowało lotnisko we Frankfurcie w poście na Facebooku w czwartek rano (17 sierpnia).

Wezwał również pasażerów do skontaktowania się z linią lotniczą i sprawdzenia czasu lotu przed wyjazdem na lotnisko.