O nas
Kontakt

Oto wszystko, co wiemy o nadchodzącym albumie Beyoncé „Act II”.

Laura Kowalczyk

Beyoncé fans are in a frenzy as she

Megagwiazda zaprezentowała kontynuację „Renaissance” z 2022 roku w nieoczekiwanej reklamie na Super Bowl – a teraz znamy datę premiery.

Taylor Swift nie była jedyną gwiazdą muzyki pop, która trafiła na pierwsze strony gazet podczas tegorocznego Super Bowl.

W przerwie meczu fani mieli nieoczekiwany występ w wykonaniu samej Beyoncé. A zabawna reklama zakończyła się rzuceniem przez Queen Bey ogromnej bomby: „Gotowi, wypuszczą nową muzykę”.

Nie blefowała…

Natychmiast po emisji reklamy wypuściła dwa nowe single o tematyce country: „Texas Hold 'Em” i „16 Carriages” wraz z kuszącym zwiastunem swojego nadchodzącego albumu.

Oto garść informacji, które na razie wiemy o projekcie:

Jak będzie się nazywał album?

Chociaż dokładny tytuł wciąż pozostaje tajemnicą, Beyoncé opublikowała tajemnicze wideo nawiązujące do „Act II”, co sugeruje, że będzie to kontynuacja jej albumu „Renaissance” z 2022 roku, często określanego jako „Act I: Renaissance”.

Przepełniony dyskoteką i tańcem „Renaissance” był jedną z naszych ulubionych propozycji muzycznych w 2022 roku i zapewnił Beyoncé 32. nagrodę Grammy, oficjalnie uznając ją za artystkę z największą liczbą zdobytych nagród Grammy.

Kiedy zostanie wydany?

Zaznaczcie w kalendarzach, gdyż zwiastun potwierdza, że ​​premiera albumu nastąpi 29 marca 2024 roku.

Jaki będzie klimat Aktu II?

Sądząc po zwiastunie i brzmieniu jej dwóch nowych singli, wiele wskazuje na to, że „Act II” będzie albumem inspirowanym country, składającym hołd teksańskim korzeniom Beyoncé.

Na filmie gwiazda popu przemierza pustynię, słuchając klasycznych utworów, takich jak „Maybelline” Chucka Berry’ego. Następnie, w czymś, co wydaje się być ukłonem w stronę filmu Wima Wendersa z 1984 r. „Paryż, Teksas”, Bey przejeżdża obok grupy mężczyzn wpatrujących się w duży billboard przedstawiający ją i napis „Texas! Trzymaj ich”.

Beyoncé dodatkowo nawiązuje do motywu country, nosząc kowbojski kapelusz na okładce singli, a założyła go nawet na rozdaniu nagród Grammy, gdzie jej mąż Jay-Z odebrał nagrodę za globalny wpływ.

Czy Beyoncè wydawała już wcześniej muzykę country?

Tak! Początki Beyoncé związanej z muzyką country pojawiły się na jej albumie „Lemonade” z 2016 roku, na którym znalazł się utwór „Daddy Lessons” inspirowany country.

Później nawiązała współpracę z ikonami country The Chicks, aby w następnym roku dać niezwykły występ na Country Music Awards, który spotkał się z szerokim uznaniem.

Po współpracy z CMA czwórka wydała wspólną wersję „Daddy Lessons” jako oficjalny singiel.