O nas
Kontakt

Partner Rihanny, A$AP Rocky, musi stanąć przed sądem pod zarzutem, że strzelił z broni do byłego przyjaciela

Laura Kowalczyk

Partner Rihanny, A$AP Rocky, musi stanąć przed sądem pod zarzutem, że strzelił z broni do byłego przyjaciela

Najwyraźniej istnieją wystarczające dowody, aby raper (i partner Rihanny) A$AP Rocky stanął przed sądem pod zarzutem, że strzelił z pistoletu do byłego przyjaciela.

W poniedziałek (20 listopada) sędzia z Los Angeles orzekł, że istnieją wystarczające dowody, aby amerykański raper A$AP Rocky stanął przed sądem pod zarzutem, że w 2021 roku strzelił z pistoletu do byłego przyjaciela i współpracownika na ulicach w pobliżu hollywoodzkiego hotelu.

Sędzia Sądu Najwyższego ML Villar wydał orzeczenie na rozprawie wstępnej, po wysłuchaniu mniej więcej półtora dnia zeznań dwóch świadków. Rocky, który nie zareagował w widoczny sposób na tę decyzję, nie przyznał się do dwóch zarzutów napaści z użyciem broni półautomatycznej.

35-letni raper, potentat mody i dwukrotna nominowana do nagrody Grammy jest w związku z Rihanną, z którą ma dwóch młodych synów.

Prokuratura twierdzi, że jeśli zostanie skazany na podstawie wszystkich zarzutów, może mu grozić do 24 lat więzienia.

Villar powiedział, że „całość nagrania wideo i zeznań” pokazuje, że istnieją wystarczające dowody, aby oskarżony mógł stanąć przed sądem. Podkreśliła, że ​​rozprawy przygotowawcze mają znacznie niższy standard dowodowy niż rozprawa.

„Nie jesteśmy zawiedzeni ani zaskoczeni. Spodziewaliśmy się procesu, od samego początku go planowaliśmy” – powiedział przed sądem prawnik Rocky’ego, Joe Tacopina. „Rocky zostanie usprawiedliwiony, kiedy to wszystko zostanie powiedziane i zrobione, bez wątpienia”.

Pierwszego dnia rozprawy, która została wznowiona w poniedziałek po dużym opóźnieniu, Terell Ephron zeznał, że on i Rocky, przyjaciel od dzieciństwa, należeli do tego samego kolektywu muzyków i artystów w ich nowojorskiej szkole średniej.

Powiedział, że ich związek zaczął się psuć, co doprowadziło do impasu w Hollywood 6 listopada 2021 r., kiedy powiedział, że Rocky najpierw wycelował w niego broń, a podczas późniejszej konfrontacji oddał strzały, które drasnęły kostki Ephrona.

„Nie potrzebujesz niczego więcej niż samego zeznania pana Ephrona” – powiedział sędziemu zastępca prokuratora okręgowego Paul Przełomiec przed wydaniem orzeczenia, dodając, że nagranie z monitoringu, na którym uchwycono fragmenty zdarzenia, „dokładnie potwierdza to, co powiedział pan Ephron”.

Tacopina odpowiedziała, że ​​„istnieją pewne poważne problemy z zeznaniami skarżącego” i dodała: „Myślę, że nie ma wystarczających dowodów”.

Rakim Mayers, alias A$AP Rocky, podczas wstępnego przesłuchania w Clara Shortridge Foltz Criminal Justice Center w Los Angeles w Kalifornii – poniedziałek 20 listopada 2023 r.
Rakim Mayers, alias A$AP Rocky, podczas wstępnego przesłuchania w Clara Shortridge Foltz Criminal Justice Center w Los Angeles w Kalifornii – poniedziałek 20 listopada 2023 r.

Podczas przesłuchania policyjnego detektywa Tacopina ustaliła wcześniej w poniedziałek, że siedmiu funkcjonariuszy, którzy przeszukali chodnik i ulicę około 20 minut po rzekomym oddaniu strzałów, nie znalazło żadnych dowodów strzelaniny oraz że Ephron odzyskał dwie 9 mm łuski po nabojach będące w posiadaniu policji. , który wrócił na miejsce około godzinę po starciu.

Tacopina odtworzyła wideo z kamery ciała funkcjonariuszy, którzy przeszukiwali teren przez około 10 minut. Ephron, który dwa dni później jako pierwszy udał się na policję, aby zgłosić zdarzenie, przekazał łuski, na których – według detektywa – nie było żadnych możliwych do odzyskania odcisków palców.

Prokuratorzy odtworzyli wideo z okolic miejsca zdarzenia, na którym początkowo nie było widać żadnych osób, ale słychać było coś, co brzmiało jak dwa strzały. Potem zza rogu wybiega mężczyzna i zwalnia do marszu. Na nagraniu nie jest jasna tożsamość mężczyzny, ale detektyw Los Angeles Frank Flores zeznał, że ustalił, że jest to Rocky.

Flores zeznał, że po wydaniu Rocky’emu nakazu przeszukania nie odnaleziono żadnego pistoletu kal. 9 mm.

Prokuratura pokazała kadr z nagrania monitoringu przedstawiający mężczyznę w bluzie z kapturem, którego twarz nie jest widoczna, trzymającego coś, co przypomina broń, oraz inne zdjęcie z tego samego filmu przedstawiające twarz mężczyzny w bluzie, bez widocznej broni. Flores zeznał, że na podstawie zdjęć ustalili, że to Rocky.

Tacopina, która reprezentuje także Donalda Trumpa w jego sprawie karnej w Nowym Jorku, naciskała detektywa na broń, sugerując, że policja nie ma możliwości sprawdzenia, czy jest to broń naładowana, czy w ogóle prawdziwa.

„Ta broń czy cokolwiek to było, nie została przetestowana, prawda?” – zapytała Tacopina. „Nie, nigdy go nie odzyskano” – powiedział Flores.

Tacopina zapytała: „Nie jesteś pewien, czy jest to broń sprawna, czy nie nadająca się do użytku, czy coś innego?”

„Nie mając go, nie mogę powiedzieć, czy da się go uruchomić” – odpowiedział detektyw.

Tacopina próbowała także podać w wątpliwość drobne obrażenia ręki Efrona, zastanawiając się, dlaczego czekał, aż wróci do Nowego Jorku, aby zgłosić się do lekarza.

Pokazał detektywowi zdjęcie zadrapanych palców i powiedział sarkastycznie: „To cud, że przeżył tę strzelaninę”.

Sędzia go upomniała, co było jednym z kilku razy, gdy kazała Tacopinie zmienić ton.

A$AP Rocky siedzi z członkiem swojego zespołu prawnego
A$AP Rocky siedzi z członkiem swojego zespołu prawnego

W tej sprawie Rocky został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles w kwietniu, a zarzuty usłyszał w sierpniu. Przybył na salę sądową w poniedziałek rano ubrany w ciemny garnitur, okulary przeciwsłoneczne i maskę po spędzeniu weekendu na wyścigu samochodowym Formuły 1 Grand Prix Las Vegas, gdzie odegrał znaczącą rolę jako dyrektor kreatywny Pumy we współpracy tej marki odzieżowej z F1. .

W ostatnich latach wydawał niewiele muzyki, a stał się bardziej znany jako romantyczny partner, współtwórca mody i współrodzic Rihanny, z którą w maju miał drugiego syna. Jego pierwsze dwa albumy studyjne z 2013 i 2015 roku zajęły pierwsze miejsca listy Billboard 200.

Zapytany przed sądem, czy Rocky zaprosiłby Rihannę, która nie była obecna na przesłuchaniach wstępnych, na proces, Tacopina odpowiedział: „Nigdy nie podporządkowałby swojej rodziny, chce ją chronić, radzi sobie z tym tak, jak Rocky poradziłby sobie z czymś, chroni jego rodzina.”

Rocky stał się także mało prawdopodobną przyczyną dla ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa, który oświadczył, że stara się o uwolnienie rapera, i wrócił do Stanów Zjednoczonych, kiedy trafił do więzienia po bójce w Szwecji w 2019 r. Na rozprawie uznano go za winnego napaści, ale uniewinniono go otrzymał „karę warunkową”, która oznaczała brak dodatkowego więzienia.