Piast Gliwice pokonał u siebie Lechię Gdańsk
AktualnościSport

W ostatnią sobotę Piast Gliwice grał u siebie mecz z Lechią Gdańsk. Spotkanie meczowe okazało się szczęśliwe dla gospodarza.

12 marca odbyła się 25. Kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice, gdzie gliwicka drużyna zmierzyła się z Lechią Gdańsk. Piast wygrał to spotkanie z wynikiem 1:0. Przed meczem na boisku bocznym odbyła się zbiórka najbardziej potrzebnych przedmiotów na rzecz 48 dzieci z Odessy, które w ostatnim czasie trafiły do Polski. Na mecz uczczono minutą ciszy pamięć mjr. Aleksandra Tarnawskiego ps. Upłaz, który mieszkał w Gliwicach. Był on ostatnim z Cichociemnych, niestety zmarł 4 marca w wieku 101 lat.

Obie drużyny w pierwszej połowie meczu – poświęciły by zbadać siebie nawzajem. Mecz rozgrywał się głównie w środkowej części boiska i zawodnikom brakowało okazji do tego, by sprawdzić jak bardzo są skuteczni. Piłkarze z Gliwic mieli większą przewagę w grze, ale nie wykorzystali dobrze niektórych okazji w pierwszej części spotkania. Zabrakło strzałów i nadziei na większe emocje – przeniesione je na drugą część meczu.

Druga część w końcu była pełna emocji. Widzowie i kibice, którzy obserwowali mecz z trybun na stadionie przy ulicy Okrzei – doczekali się w końcu celnych uderzeń na bramkę przeciwnika gospodarzy. W drugiej połówce meczu padł także gol w 68. minucie dla Piasta Gliwice. Wynik spotkania ustalił stały fragment gry wybijany przez Toma Hateleya, który na bramkę zamienił Ariel Mosór. Dla stopera z Piasta Gliwice był to premierowy gol w barwach tego klubu. Podopieczni Waldemara Fornalika – przełamali serię spotkań bez żadnego gola i odnieśli pierwszą u siebie wygraną na wiosnę. Dzięki temu zwycięstwo gliwicki zespół awansował na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice