Attractive bearded happy man in good car.
Wiadomości

Piwna znów przejezdna

Prace na ulicy Piwnej trwają, ale od dziś jest już otwarta dla zmotoryzowanych. Zarząd Dróg Miejskich apeluje jednak do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na znaki i sygnalizację świetlną. 

Dobiega końca remont ul. Piwnej i Ks. Hlubka. Zaczyna obowiązywać nowa organizacja ruchu. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Na co powinni zwrócić największą uwagę?

  1. Przejazd samochodów z ul. Piwnej pod wiaduktem kolejowym jest możliwy tylko w kierunku ul. Traugutta – ze względu na wyłączenie z ruchu odcinka ul. Tarnogórskiej, od ul. Piwnej do ul. Witkiewicza, z powodu prac związanych z wymianą infrastruktury podziemnej.
  2. Nie skręcimy już w ulicę Ks. Hlubka w lewo (jak dotychczas), jadąc ul. Jagiellońską od strony placu Piastów. Ul. Ks. Hlubka – dotąd jednokierunkowa – jest przejezdna w obie strony, wydzielono bowiem na niej pas ruchu prowadzący od ul. Piwnej w kierunku ul. Jagiellońskiej, z możliwością skrętu tylko w prawo.
  3. Nie skręcimy w lewo z ulicy Ks. Hlubka, w odcinek prowadzący do placu Piastów. W stronę ul. Piwnej prowadzą z ul. Ks. Hlubka dwa pasy wyłącznie w relacji prawoskrętnej, czyli tylko w kierunku wyjazdu z centrum, w stronę CH Forum.
  4. Jadąc ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, można jechać prosto – w kierunku ulic Jagiellońskiej i Zabrskiej – lub skręcić w prawo w ul. Dworcową. Ten skręt jest konieczny, aby dojechać w kierunku CH Forum! W takim przypadku z ul. Dworcowej należy skręcić na następnych światłach w lewo (w stronę łącznika nad DTŚ), tam kolejny raz w lewo (aby nie zjechać na Drogową Trasę Średnicową) i prosto w kierunku pl. Piastów (wzdłuż bloku mieszkalnego), następnie w prawo w ul. Piwną.
  5. Z ul. Jagiellońskiej nie skręcimy, jak dotychczas, bezpośrednio w lewo, w ul. Dworcową! Trzeba najpierw na światłach skręcić w prawo w plac Piastów (przejechać wzdłuż bloku mieszkalnego), a następnie skręcić w lewo. Dalej, zgodnie z oznakowaniem, wjechać w ul. Dworcową.

W połowie roku powinna zakończyć się przebudowa układu drogowego po południowej stronie dworca PKP i w okolicach placu Piastów. Gotowe fragmenty ulic będą systematycznie otwierane, aby udrożnić ruch samochodowy w centrum Gliwic.

Źródło i zdjęcia: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Wiadomości

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.