AktualnościSport

IV Memoriał im. Jerzego Wojewódzkiego w Gliwicach

Już w najbliższy weekend odbędzie się IV Memoriał im. Jerzego Wojewódzkiego w hali sportowej przy ulicy Jasnej 31 w Gliwicach.

IV Memoriał im. Jerzego Wojewódzkiego w Gliwicach odbędzie się 17 i 18 grudnia w hali sportowej przy ulicy Jasnej 31. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 8:00 i potrwają do godziny 19:30. Później będą kontynuowane w niedzielę od godziny 9:00. Wręczenie nagród nastąpi o godzinie 14:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

IV Memoriał im. Jerzego Wojewódzkiego w Gliwicach

W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział 24 zespoły. Po raz czwarty zostanie uczczona pamięć Jerzego Wojewódzkiego – założyciela Gliwickiego Towarzystwa Piłki Nożnej Pięcioosobowej „Piątka” i patrona hali widowiskowo-sportowej „Sośnica”.

IV Memoriał im. Jerzego Wojewódzkiego w Gliwicach

Kim był Jerzy Wojewódzki?

Jerzy Wojewódzki był znanym w mieście społecznikiem, nauczycielem i propagatorem sportu. Od 1998 roku aż do śmierci prowadził społecznie zajęcia sportowe i organizował festyny dla dzieci z Domu Dziecka nr 2 przy ul. Zygmunta Starego 20, którego  podopieczni dwukrotnie zdobyli tytuł Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka. To właśnie dla nich w 2010 roku Jerzy Wojewódzki wraz z Jarosławem Jenczmionką zorganizowali turniej piłkarski „Za 1 uśmiech”, w którym wpisowe w całości przeznaczane jest na wakacyjny wypoczynek dzieci.

Jerzy Wojewódzki zmarł w 2018 roku w wieku 63 lat. Został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę, Złotym Krzyżem Zasługi. Od 2021 roku jest patronem hali widowiskowo-sportowej „Sośnica”, a od czterech lat w naszym mieście organizowany jest również memoriał jego imienia.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.