O nas
Kontakt

Pogacar wygrywa 10. etap kariery na 6. etapie Tour de France

Laura Kowalczyk

Pogacar wygrywa 10. etap kariery na 6. etapie Tour de France

Tadej Pogacar wygrywa 10. etap w karierze w Tour de France po kontrataku, który stawia obrońcę tytułu Jonasa Vingegaarda na drugim miejscu

Dwukrotny mistrz Tour de France, Tadej Pogacar, odniósł 10. etap kariery w największym wyścigu kolarskim w czwartek po przeprowadzeniu oszałamiającego kontrataku i porzuceniu broniącego tytułu Jonasa Vingegaarda w finale.

Dzień po przegranej ponad minutę z Vingegaardem na pierwszym pirenejskim etapie, Pogacar pokazał, że nie jest gotowy do poddania się i ożywił napięcie.

Vingegaard przekroczył linię mety 24 sekundy za Pogacarem po ich pulsującym pojedynku i przejął żółtą koszulkę lidera wyścigu, 25 sekund przed swoim słoweńskim rywalem, według wstępnych wyników.

Brutalny 145-kilometrowy etap 6 z finiszem na szczycie góry z południowo-zachodniego miasta Tarbes do płaskowyżu Cambasque obejmował trzy trudne podjazdy, w tym legendarny Col du Tourmalet.

Kolega z zespołu Vingegaarda, Wout Van Aert, który brał udział we wczesnej ucieczce i jechał wściekle przez cały dzień, czekał na swojego lidera na zjeździe, gdy grupa ośmiu kolarzy zebrała się z przodu przed ostatnim grindem z kilkoma stromymi odcinkami z 11-procentowym przechyleniem. gradient.

Niestrudzony Van Aert ponownie przyspieszył na pięć kilometrów przed rozpoczęciem drugiego ataku Vingegaarda tego dnia, a Pogacar i Michał Kwiatkowski zajęli kierownicę.

Czwartkowy etap stawia Vinegaarda na szczycie tabeli, a Pogacar zajmuje drugie miejsce, a na trzecim miejscu znajduje się nocny lider Jai Hindley, który przybył w minutę, 34 sekundy mniej.