O nas
Kontakt

Pola Elizejskie zamienią się w ogromne miejsce piknikowe: oto jak się zaangażować

Laura Kowalczyk

An artistic rendering of the sure-to-be-stunning picnic in Paris

Wydarzenie na Polach Elizejskich w Paryżu jest otwarte dla wszystkich, ale dostęp do wielkiego pikniku uzyska tylko 4000 osób.

Jest to jedna z najsłynniejszych i najczęściej uczęszczanych ulic na świecie, a teraz Pola Elizejskie powitają zachwyconych gości podczas zupełnie wyjątkowego wydarzenia.

W niedzielę 26 maja paryska aleja zamieni się w ogromne miejsce piknikowe, w którym weźmie udział 4 tysiące mieszkańców stolicy Francji oraz turyści.

Wydarzenie, wymyślone przez komitet Pól Elizejskich we współpracy z LG Electronics France, zapewni szczęśliwym uczestnikom możliwość zgromadzenia się wokół gigantycznego, tradycyjnego dywanika piknikowego w czerwono-białą kratkę.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny kosz piknikowy wypełniony po brzegi przez szereg restauratorów z kultowych restauracji przy Alei.

Jest jednak mały haczyk – bilety na wydarzenie będą przyznawane w drodze głosowania, co oznacza, że ​​nie każdy będzie mógł doświadczyć tego wydarzenia. wielki piknik.

Ulica jest zwykle zajęta turystami - i ruchem ulicznym

Oto jak będzie działał gigantyczny piknik na Polach Elizejskich

Biegnący od Łuku Triumfalnego do skrzyżowania z Avenue George V na drugim końcu Pól Elizejskich, miejsce piknikowe wolne od samochodów będzie nie do poznania w porównaniu ze swoją zwykłą formą tętniącej życiem, zakorkowanej ulicy.

Droga zostanie przekształcona w dziewięć oddzielnych stref, w każdej znajdą się różne francuskie przysmaki i tętniące życiem gry na świeżym powietrzu.

Na pewno warto będzie zobaczyć 216-metrowy dywanik piknikowy w kratkę, który zostanie ułożony od rue Arsène Houssaye do Avenue George V.

Każde pojedyncze pole na ogromnym kocu w czerwono-białą kratkę pomieści maksymalnie sześć osób. Organizatorzy uznali ich za „szczęśliwych epikurejczyków”.

Goście, którym uda się zdobyć miejsce w głosowaniu, będą mogli wziąć udział w jednym z dwóch posiedzeń – o godzinie 12:00 lub 14:00.

Jest prawdopodobne, że piknik zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, biorąc pod uwagę, że impreza odbędzie się na powierzchni 4212 metrów kwadratowych, co czyni ją prawdopodobnie największą w historii.

Oto, jak ubiegać się o możliwość zorganizowania pikniku na Polach Elizejskich

Piknik to rzadka okazja, aby zobaczyć przemianę alei. W przeszłości przy tej drodze tymczasowo mieściło się ogromne kino, ale jest to pierwsze wydarzenie związane z jedzeniem, jakie się odbędzie.

Jednak przy zaledwie 4000 biletów w ofercie wielu zapalonych smakoszy będzie niestety przegapić tę okazję. Jeśli chcesz rzucić kapelusz na ring, spiesz się.

Potencjalni uczestnicy muszą ubiegać się o bilety za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej ratusza Paryża, dostępnej tutaj.

Rejestracja jest otwarta dla wszystkich, jednak osobom niepełnoletnim musi towarzyszyć osoba dorosła.

Maksymalnie sześć osób z tej samej rodziny lub grupy może wziąć udział w głosowaniu, aby mieć szansę na wspólny piknik. Wszystkie zgłoszenia wezmą udział w losowaniu nagród, a szczęśliwcy, którym uda się zdobyć miejsce na kocu piknikowym w Paryżu, zostaną o tym poinformowani w maju.