O nas
Kontakt

Polityka UE. Strona modowa Shein podlega teraz bardziej rygorystycznym przepisom na mocy prawa platformy UE

Laura Kowalczyk

Fast-fashion website Shein, which has its global headquarters in Singapore, will have to comply with the rules within four months.

Sprzedawca ma cztery miesiące na dostosowanie się do rygorystycznych wymogów ustawy o usługach cyfrowych – podała dziś Komisja Europejska.

Dzisiaj (26 kwietnia) Komisja Europejska poinformowała, że ​​sprzedawca detaliczny szybkiej odzieży Shein został wyznaczony zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi platform internetowych jako bardzo duża platforma internetowa (VLOP) ze względu na rosnącą liczbę użytkowników w Europie.

Strona internetowa z siedzibą w Singapurze będzie podlegać bardziej rygorystycznym wymogom na mocy unijnej ustawy o usługach cyfrowych i będzie musiała przyjąć szczególne środki w celu ochrony dobra użytkowników i monitorowania nielegalnej działalności, takiej jak podrabianie towarów.

Shein ma obecnie w bloku ponad 45 milionów użytkowników miesięcznie i będzie musiał spełnić wymagania w ciągu czterech miesięcy, czyli do końca sierpnia, stwierdziła komisja.

Założona w 2012 roku spółka w oświadczeniu podała, że ​​planuje wywiązać się ze swoich zobowiązań.

„Podzielamy ambicje Komisji, aby zapewnić konsumentom w UE możliwość spokojnych zakupów w Internecie, i jesteśmy zobowiązani odegrać naszą rolę” – powiedział Leonard Lin, globalny dyrektor ds. spraw publicznych Shein.

„Będziemy nadal konstruktywnie współpracować z Komisją Europejską, aby zapewnić naszej społeczności internetowej bezpieczne i zgodne z przepisami środowisko”.

Oznaczenia

Sprzedawca detaliczny jest 23. platformą, która na mocy nowych przepisów UE otrzymała nazwę VLOP, której ogólne obowiązki weszły w życie 17 lutego. Pierwsza partia witryn wymieniona w kwietniu ubiegłego roku obejmowała Amazon, Booking.com, X i Facebook.

W marcu serwis TylkoGliwice poinformował, że platforma handlu elektronicznego Temu, obsługiwana przez chińską firmę zajmującą się handlem elektronicznym PDD Holdings, również otrzymała dodatkowe pytania dotyczące jej działalności, w związku z ciągłym wzrostem liczby użytkowników.

Od czasu wejścia w życie przepisów Komisja rozpoczęła kilka kontroli egzekwowania prawa i zgodności, w tym dwie kontrole dotyczące platformy udostępniania plików wideo TikTok, dotyczące sposobu, w jaki chroni ona dzieci.