O nas
Kontakt

Policja przechwyciła 72 sztuki broni palnej w domu francuskiej gwiazdy filmowej Alaina Delona

Laura Kowalczyk

Police seize 72 firearms at home of French film star Alain Delon - here pictured at 2019 Cannes Film Festival

Alain Delon nie ma pozwolenia na żadną z 72 sztuk broni skonfiskowanej w jego domu na południe od Paryża.

W domu francuskiego aktora Alaina Delona skonfiskowano dziesiątki sztuk broni palnej – ogłosiła w oświadczeniu prokuratura w Montargis

W sumie z posiadłości Delona w Loiret na południe od Paryża skonfiskowano „72 sztuki broni palnej i ponad 3000 sztuk amunicji”, gdzie odnotowano również „istnienie strzelnicy”.

88-letni weteran „nie posiada pozwolenia, które pozwalałoby mu na posiadanie broni palnej” – powiedział lokalny prokurator Jean-Cédric Gaux.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu Elle Anouchka Delon, córka aktora, wyjaśniła, że ​​„zawsze jedzie ze swoim ochroniarzem” do rodzinnej posiadłości. Według niej jej bracia chodzą po domu „uzbrojeni”, wierząc, że są „na Dzikim Zachodzie”.

Na Instagramie Anthony Delon odpowiedział swojej siostrze, potępiając „oszczerczy” wywiad i odnosząc się do broni: „Spędziłeś lato, strzelając do Glocka ze swoim ukochanym, byłym GIGN (elitarną jednostką taktyczną policji Francuskiej Żandarmerii Narodowej) i szefem bezpieczeństwa w Douchy, aby w końcu przywieźć broń do Genewy „ku pamięci taty”.

„Jak na kogoś, kto nienawidzi broni, wydawałeś się jego zdaniem bardzo odważny i «utalentowany»” – dodaje. „Jeśli o mnie chodzi, przestałem nosić broń dawno temu i rozwiązałem ten absurdalny problem z identyfikacją, który w przeszłości kosztował mnie dużo pieniędzy”.

Prokuratura w Montargis poinformowała o wszczęciu wstępnego śledztwa w sprawie „nielegalnego przechowywania broni” oraz „nielegalnego nabywania i posiadania broni kategorii A, B i C”.

Alain Delon w filmie Jean-Pierre’a Melville’a „Le Samouraï” z 1967 r.
Alain Delon w filmie Jean-Pierre’a Melville’a „Le Samouraï” z 1967 r.

Ogłoszenie następuje w czasie kryzysu rodzinnego rodziny Delon. Jego dzieci Anthony, Anouchka i Alain-Fabien kłócą się co do dziedzictwa aktora i jego stanu zdrowia.

Delon jest w złym stanie zdrowia od czasu udaru w 2019 r., a jego majątek szacuje się na miliony.

Pierwsze wątpliwości pojawiły się w zeszłym roku, kiedy troje jego dzieci złożyło skargę na jego byłą asystentkę, Hiromi Rollin, oskarżając ją o molestowanie i groźby.

Badania lekarskie przeprowadzone na aktorze w zeszłym roku wykazały, że jest on osłabiony psychicznie i fizycznie.

Ostatnim ważnym publicznym wystąpieniem Delona było otrzymanie honorowej Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2019 r. We wrześniu tego samego roku wziął udział w pogrzebie swojego przyjaciela i kolegi, Jeana-Paula Belmondo, w Paryżu.