O nas
Kontakt

Premiera Davida Finchera „Zabójcy” w Wenecji

Laura Kowalczyk

Premiera Davida Finchera „Zabójcy” w Wenecji

W niedzielę David Fincher przeszedł po czerwonym dywanie podczas światowej premiery swojego psychologicznego thrillera akcji na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Trzykrotnie nominowany do Oscara David Fincher („Fight Club”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, „The Social Network”) powraca z filmem opartym na serii francuskich powieści graficznych pod tym samym tytułem autorstwa Alexisa Nolenta, w którym scenariusz zaadaptowany przez scenarzystę „Siedem” Andrew Kevina Walkera.

„Zabójca” to historia zabójcy, który po fatalnej nieudanej próbie toczy walkę ze swoimi pracodawcami – i samym sobą – podczas międzynarodowej obławy, która, jak twierdzi, nie ma charakteru osobistego.

W „The Killer” występują także Charles Parnell i Arliss Howard, a także Kerry O’Malley, Sophie Charlotte, Emiliano Pernía i Gabriel Polanco.

Gian Mattia D'Alberto/LaPresse
Rose Bertram pojawia się na czerwonym dywanie ze swoim filmem „Zabójca” biorącym udział w konkursie 80. edycji Festiwalu Filmowego w Wenecji na Lido w Wenecji, Włochy, niedziela, 3, 20 września

Amerykański reżyser Damien Chazelle („Whiplash”, „La La Land”) jest przewodniczącym jury konkursu głównego La Biennale Di Venezia.

Impreza w Venice Lido potrwa do 9 września.

W ramach festiwalu prezentowane będą także poza konkursem filmy Woody’ego Allena, Williama Friedkina, Richarda Linklatera, Romana Polańskiego, Harmony’ego Korine’a i Wesa Andersona.

Aktor i piosenkarz z Hongkongu Tony Leung otrzymał na festiwalu Złotego Lwa za całokształt twórczości.