O nas
Kontakt

„Scoop”: Netflix publikuje pierwsze zdjęcia filmu z wywiadem z księciem Andrzejem o „wypadku samochodowym”.

Laura Kowalczyk

Scoop: Netflix releases first photos of ‘car crash’ Prince Andrew interview movie - pictured: Gillian Anderson and Rufus Sewell as both Emily Maitlis and Prince Andrew

Opublikowano pierwsze oficjalne zdjęcia z nadchodzącego filmu Netflix przedstawiającego niesławny wywiad Newsnight z księciem Andrzejem.

Szufelkaoparty na książce byłego redaktora Newsnight Sama McAlistera „Scoops: Behind The Scenes of the BBC’s Most Shocking Interview”, ukaże się wiosną w serwisie Netflix.

Teraz Netflix opublikował pierwsze zdjęcia z filmu, który zapowiada się na jeden z najgłośniejszych filmów na platformie.

Nadchodzący film będzie zagłębiał się w niesławny wywiad BBC z 2019 r. pomiędzy dziennikarką Emily Maitlis i księciem Andrzejem na temat powiązań zhańbionego członka rodziny królewskiej z Jeffreyem Epsteinem – wywiad dotyczący „wypadku samochodowego”, który doprowadził do upadku księcia.

Gillian Anderson i Rufus Sewell wcielą się odpowiednio w Maitlisa i księcia Andrzeja.

Gillian Anderson jako Emily Maitlis w Scoop
Gillian Anderson jako Emily Maitlis w Scoop

Podczas niesławnej bezpośredniej rozmowy drugi syn zmarłej królowej Elżbiety II szczerze opowiedział o swojej przyjaźni ze skazanym za przestępcę seksualnego Jeffreyem Epsteinem i swoich związkach z Ghislaine Maxwell, działaczką z towarzystwa odsiadującą obecnie wyrok w więzieniu za pomaganie Epsteinowi w wykorzystywaniu dziewcząt.

Książę Andrzej wykorzystał wywiad, aby zaprzeczyć, że uprawiał seks z wówczas 17-letnią Virginią Giuffre, twierdząc, że był w Pizza Express w Woking w dniu, w którym miało nastąpić spotkanie, oraz że jej wersja wydarzeń była błędna, jak twierdzi książę twierdził, że fizycznie nie jest w stanie się pocić.

Rozmowa była wstydem dla monarchii brytyjskiej, mimo że książę Andrzej początkowo uważał, że przebiegła dobrze.

Następnie osiągnął pozasądową ugodę z Giuffre, formalnie kończącą sprawę cywilną wszczętą przeciwko niemu w USA. Według doniesień „nieujawniona suma” osiągnęła 12 milionów funtów.

Rufus Sewell i Gillian Anderson w Scoop
Rufus Sewell i Gillian Anderson w Scoop

Szufelka jest zapowiadany jako opowieść o „władzy, przywilejach i różnych perspektywach oraz o tym, jak oceniamy, co jest prawdą”, i będzie stanowić dramatyczną opowieść o tym, jak reporterzy zabezpieczyli wywiad.

Streszczenie filmu mówi, że ukazuje „od środka kobiety, które przedarły się przez establishment Pałacu Buckingham, aby zdobyć informację dekady”.

Szufelka scenariusz napisał Peter Moffat („Silk, Your Honor”), wyreżyserowany przez weterana „The Crown” Philipa Martina, a współpracują z nim Billie Piper jako producent telewizyjny Sam McAlister, Keeley Hawes jako była prywatna sekretarka księcia Andrzeja Amanda Thirsk i Romola Garai jako Esme Wren. który prowadził Newsnight w czasie wywiadu.

To pierwszy z dwóch filmów poświęconych wywiadowi z 2019 roku.

Drugi trafi na Amazon Prime Video, który produkuje trzyczęściowy serial oparty na wspomnieniach Maitlisa. Według doniesień Michael Sheen wcieli się w księcia Andrzeja, a Ruth Wilson w rolę Maitlis.

Szufelka ukaże się w serwisie Netflix jeszcze w tym roku.