AktualnościSport

Srebrny medal młodzieżowej drużyny GTK Gliwice

Wielkie gratulacje należą się drużynie młodzieżowej GTK Gliwice, która wywalczyła sobie drugiej miejsce w finale Młodzieżowego Pucharu Polski.

Srebrny medal dla młodzieżowego zespołu GTK Gliwice, która dzielnie walczyła i do samego końca deptała po piętach koszykarzom z Exact Systems Śląsk Wrocław. Gliwccy koszykarze zdobyli II miejsce w finale Młodzieżowego Pucharu Polski. Wielkie gratulacje!

Młodzi koszykarze przegrali dosłownie tylko jednym punktem z Exact Systems Śląsk Wrocław. Finalny wynik potyczek koszykarskich to 70:71. To na pewno był wspaniały i pełen emocji mecz. Obie drużyny walczył o jedno z najważniejszych trofeów w Polsce, ale tylko jednej się udało. Prowadzenie szybko objęli wrocławscy zawodnicy – 10:0, a do przerwy mieli już 20 punktów przewagi na gliwiczanami.

Druga połowa meczu okazała się lepszą stroną mocy dla gliwickiego zespołu. Obok aktywnego koszykarza z Gliwic Aleksandra Wiśniewskiego, znakomicie prezentował się Filip Maciejewski. Wtedy przewaga zawodników Exact zaczęła stygnąć i do ostatniej syreny mogła być wygrana w Pucharze Polski. Młodzieżowa drużyna z Gliwic walczyła do końca, a do zwycięstwa niewiele brakło. Ostatecznie wygrała drużyna z Wrocławia, a gliwicka zajęła II miejsce.

Jednakże, to nie koniec zmagań młodzieżowej kadry GTK Gliwice U-19 w kluczowych zawodach. Od 30 marca do 4 kwietnia gliwiczanie zagrają w finałach mistrzostw Polski.

Skład drużyn na Młodzieżowy Puchar Polski

Exact Systems Śląsk Wrocław – GTK Gliwice 71:70 (28:17, 21:12, 11:17, 11:24)

Śląsk: Bartosz Jadaś 2, Kuba Piśla 8, Wojciech Siembiga 22 (4 × 3), Mateusz Głodek 5, Jakub Bereszyński 7 – Mikołąj Wojciechowski 15 (3 × 3), Filip Dominiak 5, Kacper Jaworski 4, Jakub Ozga 3 (1 × 3), Daniel Soroka. Trener Jacek Krzykała.

GTK: Aleksander Wiśniewski 30 (3 × 3), Igor Krzych 3, Aleksander Busz 7 (1 × 3), Mikołaj Pakura 2, Miłosz Ziółkowski 6 – Filip Maciejewski 17 (1 × 3), Łukasz Łaski 5 (1 × 3), Antoni Marciński, Kamil Skrzypczyk. Trener Andrzej Bartosz.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice