O nas
Kontakt

Steven Tyler z Aerosmith został oczyszczony z zarzutów o napaść na tle seksualnym przez amerykański sąd

Laura Kowalczyk

Steven Tyler of Aerosmith performs during night one of their

Sędzia ustaliła, że ​​oskarżycielka Tylera nie kwalifikowała się do dwuletniego okresu na dochodzenie roszczeń przekraczających przedawnienie, ponieważ nie stwierdziła, że ​​zachowanie Tylera stwarzało „poważne ryzyko obrażeń fizycznych”.

Pozew złożony przez kobietę, w której oskarża piosenkarza Aerosmith, Stevena Tylera, o dwukrotną napaść na tle seksualnym w 1975 roku, gdy miała 17 lat, został oddalony przez sędziego okręgowego USA Lewisa Kaplana.

Kaplan stwierdził, że jak podaje agencja informacyjna Reuters, była dziecięca modelka Jeanne Bellino zbyt długo zwlekała z pozwaniem 75-letniej gwiazdy rocka.

W 1975 roku Aerosmith intensywnie koncertowało po Stanach Zjednoczonych ze swoim trzecim albumem „Toys in the Attic” zawierającym przebojową piosenkę „Walk This Way”. W tym czasie 17-letnia Bellino była na pokazie mody, kiedy przyjaciel umówił ją na spotkanie z Tylerem w hotelu Warwick na Manhattanie.

Steven Tyler ze słynnego zespołu rockowego Aerosmith wykonuje gesty przed wejściem do oczekującej furgonetki po przybyciu z Melbourne w niedzielę 5 maja 2013 r. do Manili na Filipinach.
Steven Tyler ze słynnego zespołu rockowego Aerosmith wykonuje gesty przed wejściem do oczekującej furgonetki po przybyciu z Melbourne w niedzielę 5 maja 2013 r. do Manili na Filipinach.

Bellino twierdziła, że ​​gdy szła 6th Avenue w drodze do hotelu, Tyler zmusił ją do wejścia do budki telefonicznej, gdzie „włożył jej język do gardła” i obmacywał ją, podczas gdy inni członkowie grupy „stali obok budki telefonicznej, śmiejąc się”.

Z dokumentów wynika, że ​​w hotelu Tyler przycisnął Bellino do ściany i dokonał napaści na tle seksualnym, na co inni po raz kolejny patrzyli. Następnie Tyler poszedł do swojego pokoju i rzekomo poprosił kolegę, aby Bellino do niego dołączył.

Bellino powiedziała, że ​​wybiegła na zewnątrz i wzięła taksówkę do domu, gdzie „zaczęła histerycznie płakać”.

Skutek tego pozwu jest następstwem poprzedniego pozwu przeciwko frontmanowi Aerosmith, złożonego w 2022 r. przez Julię Misley, która zarzuca Tylerowi napaść na nią, gdy miała 16 lat w 1973 r. Piosenkarka Aerosmith miała wówczas 25 lub 26 lat. .