O nas
Kontakt

Strajki w branży turystycznej w Europie: zakłóceń w lotach i pociągach, których można się spodziewać we wrześniu i październiku

Laura Kowalczyk

Letnie strajki podróżnicze w Europie: kiedy, gdzie i jakich zakłóceń można się spodziewać w sierpniu

Niektóre wydarzenia zbiegają się z wydarzeniami Pucharu Świata w Rugby we Francji.

W Europie trwa obecnie akcja strajkowa, a wielu pracowników jest niezadowolonych, że niebotycznej inflacji nie towarzyszą wyższe płace.

W całej Europie planowane są strajki, co pokazuje, że zawsze warto sprawdzić przed podróżą.

Na szczęście poniżej zebraliśmy wszystkie informacje o strajku.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie i kiedy odbywają się strajki.

Jeśli Twój lot lub pociąg zostanie odwołany lub opóźniony, będziesz mieć prawo do nowego biletu lub odszkodowania. Przeczytaj nasz przewodnik, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Francja: Związek kontroli ruchu lotniczego wzywa do strajków we wrześniu i październiku

Największy we Francji związek kontrolerów ruchu lotniczego (SNCTA) wezwał pracowników do przeprowadzenia ogólnokrajowych strajków w dniach 15 września i 13 października.

Pierwszy strajk zbiegnie się z Mistrzostwami Świata w Rugby, które przyciągną do kraju tysiące ludzi. Związek ostro skrytykował „milczenie urzędu lotnictwa cywilnego (Direction générale de l’Aviation Civile, DGAC)” w obliczu rosnącej inflacji.

Akcja ta może spowodować powszechne odwołanie lotów i mieć wpływ na loty z innych krajów przekraczające francuską przestrzeń powietrzną.

Groźba strajków w transporcie w Paryżu w związku z Pucharem Świata w Rugby

Pracownicy metra w Paryżu zagrozili strajkiem podczas Pucharu Świata w Rugby, który odbędzie się od 8 września do 28 października na Stade de France w Saint-Denis.

Maszyniści otrzymają premię w uznaniu za dodatkowe usługi, które muszą wykonać podczas imprezy, pracownikom stacji nie zaproponowano dodatkowego wynagrodzenia.

Członkowie związku zawodowego FO-RATP, który reprezentuje pracowników transportu publicznego w Paryżu, zagrozili wystąpieniem w tej sprawie. Negocjacje są obecnie w toku.

Włochy: Strajki na lotniskach we wrześniu mogą wywołać chaos

8 września personel naziemny lotnisk w całych Włoszech weźmie udział w 24-godzinnym strajku.

Oczekuje się, że w strajku wezmą udział osoby zajmujące się obsługą bagażu reprezentowane przez związek FLAI Trasporti.

Obecnie nie jest jasne, ilu pracowników weźmie udział w projekcie, a co za tym idzie, jaki będzie poziom zakłóceń.

29 września osoby zajmujące się obsługą bagażu na lotniskach w całym kraju również będą strajkować przez 24 godziny.

Planowane strajki kontroli ruchu lotniczego we Włoszech

16 września w godzinach od 10:00 do 18:00 kontrolerzy ruchu lotniczego na lotniskach w całym kraju przeprowadzą ośmiogodzinny strajk.

Loty Soem są chronione podczas strajków we Włoszech. Włoski urząd lotnictwa cywilnego (ENAC) opublikuje listę gwarantowanych lotów na kilka dni przed strajkiem.

Strajk nie powinien mieć wpływu na loty zaplanowane przed godziną 10:00 i po godzinie 18:00, chociaż może wystąpić pewien efekt domina.

Anglia: Pracownicy obsługi naziemnej Wizz Air ogłaszają strajk na lotnisku Luton

Personel obsługi naziemnej na lotnisku Luton ogłosił 24-godzinny strajk w dniach 6 i 13 września.

Według związku Unite strajki spowodują „ogromne zakłócenia” dla pasażerów Wizz Air.

Pracownicy obsługi naziemnej GH London zwołali strajk w proteście przeciwko złym warunkom pracy i niesprawiedliwemu traktowaniu.

Strajki na kolei w Wielkiej Brytanii

Największy związek kolejowy w Wielkiej Brytanii, RMT, ogłosił 2 września nowy strajk pociągów.

Stanowi to część trwającej akcji protestacyjnej prowadzonej przez kilka związków zawodowych branży kolejowej w sprawie wynagrodzeń, warunków pracy i bezpieczeństwa pracy.

AP Photo/Frank Augstein
Podróżni sprawdzają tablicę odjazdów na stacji Waterloo w Londynie, gdy członkowie związku maszynistów Aslef strajkują podczas długotrwałego sporu dotyczącego wynagrodzeń w Londynie.

Włochy: W lipcu strajki w transporcie publicznym i na lotniskach

Latem strajki w transporcie nie są we Włoszech niczym niezwykłym. Przepisy branżowe przewidują wyjątek letni, co oznacza, że ​​między 27 lipca a 5 września nie będzie strajków w transporcie lotniczym.

Na razie nie jest planowana żadna inna akcja strajkowa w transporcie we Włoszech, ale zawsze warto to sprawdzić przed podróżą.