O nas
Kontakt

Strona internetowa kampanii Von der Leyen ofiarą cyberataku

Laura Kowalczyk

Strona internetowa kampanii Von der Leyen ofiarą cyberataku

We wtorek wieczorem stwierdziła, że ​​cyberprzestępcy za pomocą botów zaatakowali witrynę wyborczą przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

„Witryna mojej kampanii ursula2024.eu została zaatakowana przez boty” – mówi napisał na X, wcześniej znanym jako Twitter.

Podkreślając, że „cyberataki nas nie powstrzymają”, von der Leyen dodała, że ​​opowiada się za „silną Europą, która potrafi się bronić – bez względu na to, gdzie”.

W grudniu 2023 r. dział IT Parlamentu Europejskiego ostrzegł, że od ostatnich wyborów w 2019 r. sponsorowane przez państwo ataki na Parlament stają się coraz częstsze i bardziej wyrafinowane.

Podczas gdy 400 milionów obywateli UE przygotowuje się do oddania głosu w czerwcowych wyborach europejskich, nowy sondaż pokazuje, że niemiecka konserwatystka przykuła uwagę wyborców jak żaden inny szef UE przed nią. Przeważająca większość, bo 75 procent europejskich respondentów, potrafi ją poprawnie zidentyfikować – znacznie częściej niż byli szefowie komisji – co stawia ją na korzyść.