O nas
Kontakt

Turcja wita judo w Antalyi

Laura Kowalczyk

The Antalya Grand Slam kick off

Dziś rozpoczyna się długo oczekiwany Wielki Szlem Judo, położony w bogatej historii tego kraju, kraju słynącego z tętniącej życiem kultury i piękna scenerii.

W pierwszym finale dnia, w kategorii -48 kg, turecka Sila ERSIN zmierzyła się z królową tej kategorii, Natsumi TSUNODĄ z Japonii, która użyła obu swoich charakterystycznych ruchów – tomoe-nagi jako waza-ari, a następnie zablokowała ramiona aby odnieść zwycięstwo. Fantastyczne przejście Mistrza Świata Japonii przed pełną entuzjazmu publicznością.

Medale wręczył Fatih UYSAL, zastępca dyrektora generalnego Ministerstwa Młodzieży i Sportu.

W wadze do 60 kg Ayub BLIEV zmierzył się z Luką MKHEIDZE w walce fizycznej, która zdobyła złoty wynik. To właśnie BLIEVowi udało się obezwładnić przeciwnika, zdobyć ippon i zdobyć złoty medal.

Medale wręczył Mohammed MERIDJA, dyrektor ds. edukacji i coachingu IJF.

Najbardziej dominująca zawodniczka świata judo pojawiła się w wadze -52 kg… Uta Abe, niepokonana od 2019 roku. Zaledwie 10 sekund na zegarze i było po wszystkim. Ippon do Abe i jej passa trwa. Czy ktoś może ją powstrzymać w drodze po kolejne olimpijskie złoto? Lokalni fani desperacko chcieli złapać chwilę z legendarnym judoką.

Wiceprezydent IJF Laszlo TOTH wręczył medale.

„To wspaniałe uczucie” – powiedziała ABE Uta. „Słyszę głosy wszystkich, co zawsze dodaje mi sił i prawdopodobnie doprowadziło mnie dzisiaj do zwycięstwa”.

Hifumi ABE przejął prowadzenie od swojej siostry i również szybko zakończył swój finał w kategorii do 66 kg, rzucając Nurali EMOMALI dla Ippon. Króluje dwóch Japończyków.

Medale wręczył Juan Carlos BARCOS, koordynator IJF ds. międzynarodowych seminariów sędziowskich.

„Jestem bardzo szczęśliwy widząc, jak popularne jest tutaj judo i wszystkich ludzi, którzy przyszli je zobaczyć.” powiedział ABE Hifumi „Jestem zachwycony widząc, jak ludzie mi kibicują, oczywiście, jestem po prostu bardzo szczęśliwy Ogólnie”.

Finał do 57 kg był pojedynkiem panamerykańskim. Kanadyjka Christa DEGUCHI podjęła wyzwanie Jessiki LIMA z Brazylii, a Kanadyjka ostatecznie wykorzystała O-uchi-gari i sięgnęła po złoto!

Medale wręczył dyrektor sportowy IJF Michael TAMURA.

Miejscowa turecka publiczność mogła dziś cieszyć się wspaniałymi chwilami ze strony swojego zespołu.

Dołącz do nas jutro i weź udział w bardziej ekscytujących akcjach judo w sercu naturalnego splendoru Turcji.