O nas
Kontakt

Właściciel psa oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt po tym, jak porzucił zwierzę na lotnisku w USA i udał się na wakacje

Laura Kowalczyk

Właściciel psa oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt po tym, jak porzucił zwierzę na lotnisku w USA i udał się na wakacje

Urzędnicy twierdzą, że kobieta porzuciła psa na lotnisku w Pensylwanii przed lotem do ośrodka wypoczynkowego.

Kobieta oskarżona o umyślne porzucenie psa na lotnisku została oskarżona o okrucieństwo wobec zwierząt i powiązane zarzuty.

Allison Lyn Gaiser (44 l.) próbowała 4 sierpnia zabrać ze sobą swojego buldoga francuskiego samolotem odlatującym z międzynarodowego lotniska w Pittsburghu w USA.

Linia lotnicza odmówiła jednak przyjęcia psa na pokład, ponieważ nie spełniał kryteriów zwierzęcia zapewniającego wsparcie emocjonalne i nie miał wymaganej budy.

Gaiser wsiadła na pokład samolotu lecącego do kurortu w Meksyku, zostawiając w wózku brązowo-białego psa.

Porzucony pies przebywa obecnie w domu tymczasowym

Kamery monitorujące widziały, jak Gaiser po wyjściu ze stanowiska biletowego popychał psa w wózku z powrotem w stronę ruchomego chodnika, obok szklanych drzwi wyjściowych na krótkoterminowym parkingu lotniska.

Później widziano ją udającą się w miejsce, gdzie około 40 minut później funkcjonariusz policji okręgowej znalazł psa w wózku bez opieki – podały władze.

Pies, któremu nic się nie stało, miał pozwolenie i mikrochip identyfikacyjny. Został przekazany ośrodku opieki nad zwierzętami i obecnie przebywa w domu tymczasowym, gdzie według władz czuje się dobrze.

Departament Policji Hrabstwa Allegheny za pośrednictwem AP
Kobieta została oskarżona o okrucieństwo wobec zwierząt i powiązane z tym zarzuty po tym, jak porzuciła buldoga na lotnisku.

Właściciel psa obciążony opłatą po powrocie z wakacji

Sierżant policji okręgowej czekał na Gaiser, gdy wróciła ona na lotnisko około godziny 12:30 10 sierpnia.

Władze podały, że Gaiser przyznała się do pozostawienia psa, ponieważ linia lotnicza nie pozwoliła na wpuszczenie go do samolotu, ale stwierdziła, że ​​uzgodniła z matką odbiór zwierzęcia z lotniska.

Gaiser pozwoliła policji przejrzeć wiadomości tekstowe przesyłane między nią a jej matką, ale władze stwierdziły, że nie podjęto natychmiastowych ustaleń, aby matka Gaiser odebrała psa.

Matka Gaiser powiedziała policji hrabstwa, że ​​dowiedziała się o zdarzeniu dopiero, gdy były mąż Gaiser podzielił się w wiadomościach informacją o pozostawieniu psa na lotnisku.

W czwartek nie udało się znaleźć numeru telefonu Gaiser, a w aktach sądowych nie było wpisanego jej adwokata. Jej pierwsza rozprawa sądowa wyznaczona jest na 16 października.

Co jest potrzebne do latania z psem?

Aby pies mógł latać samolotem, większość linii lotniczych wymaga, aby był on wszczepiony w mikrochip i posiadał ważne zaświadczenie o stanie zdrowia wystawione przez weterynarza. Niektóre kraje mogą również wymagać dodatkowej dokumentacji, a także specjalnych szczepień lub testu na wściekliznę.

Właściciele zwierząt zapewniających wsparcie emocjonalne muszą również posiadać dokumentację od licencjonowanego lekarza potwierdzającą, że potrzebują zwierzaka ze względów zdrowotnych.

Jeśli w kabinie podróżuje zwierzę, musi ono podróżować w transporterze mieszczącym się pod przednim siedzeniem. Zwierzęta powyżej określonej wagi muszą podróżować w luku bagażowym w klatce spełniającej wymagania linii lotniczej.

Zazwyczaj musi być wystarczająco duży, aby pies mógł na nim usiąść, stać i obrócić się. Powinno się w nim znaleźć także jedzenie i wodę oraz chłonną ściółkę.

Wiele linii lotniczych nie pozwala na loty psom z zadartym nosem, takim jak buldogi, ani rasom brachycefalicznym, takim jak mopsy, ze względu na ryzyko związane z problemami z oddychaniem.