O nas
Kontakt

Włoska restauracja rozwiązuje współczesny kryzys: Wymień swój telefon – zdobądź bezpłatną butelkę wina

Laura Kowalczyk

Trade in your phone – get a free bottle of wine

Czy Romeo i Julia mieli smartfony? Uważamy, że nie. Włoska restauracja w Weronie radzi sobie z współczesnym problemem w najlepszy możliwy sposób.

Miałeś kiedyś taką randkę, kiedy osoba siedząca przed tobą albo ciągle korzysta ze smartfona, albo kładzie swoje urządzenie na stole obok kieliszka do wina, jakby podświadomie chciała zasygnalizować, że jakakolwiek rozmowa trwa, zostanie ona przerwana o godz. spuszczenie kapelusza po dźwięku powiadomienia.

Irytujące, prawda?

Cóż, udaj się do Włoch, czytelniku, który wkrótce będzie pozbawiony frustracji, ponieważ klienci restauracji Al Condominio w Weronie mogą zarobić na darmowej butelce wina – jeśli zrezygnują z telefonu.

Zgadza się. Tymczasowo zrezygnuj z technologii, a nektar bogów będzie Twój, bezpłatnie.

Wyraźnie zrozumieli, że natura ludzka uwielbia handel wymienny. I pełna czerwień.

Angelo Lella, właściciel Al Condominio, otworzył w marcu restaurację w północnowłoskim mieście. Powiedział, że chce wyróżnić restaurację jako „inną od pozostałych” i postanowił zapytać klientów, czy zechcą zostawić smartfony pod drzwiami.

Telefony są zamykane na klucz. Pokaż swój klucz kelnerowi. Kelner przynosi ci butelkę. Telefon zostanie zwrócony po zakończeniu posiłku.

To… To jest piękne. *wyciera łzę z oka*

„Wybraliśmy ten format – klienci mogą zrezygnować z technologii, jednocześnie ciesząc się wspólnymi chwilami” – powiedział, według The Guardian. „Technologia staje się problemem – nie ma potrzeby patrzenia na telefon co pięć sekund, ale dla wielu osób jest to jak narkotyk… W ten sposób mają okazję odłożyć to na bok i napić się dobrego wina.”

To najrozsądniejsza rzecz, jaką słyszeliśmy przez cały miesiąc w TylkoGliwice Culture.

Według Lelli inicjatywa przynosi efekty, twierdząc, że 90% klientów zdecydowało się umieścić swoje urządzenia w więzieniu telefonicznym w zamian za bezpłatną butelkę wina.

„To naprawdę piękna rzecz widzieć, jak ludzie to akceptują – rozmawiają ze sobą, zamiast oglądać zdjęcia lub odpowiadać na wiadomości na telefonie” – powiedział.

To jednak nie koniec.

Przed Al Condominio stoi kolejne wyzwanie. Jeśli klient napisze pozytywną recenzję i umieści ją w pudełku przy wyjściu, wybrana zostanie najbardziej entuzjastyczna recenzja, a następnie zostanie on zaproszony z powrotem do restauracji na bezpłatny posiłek.

Ok, to drugie graniczy z przekupstwem. Ale czy w tej gospodarce można ich winić?

Wyzwanie telefoniczne zaakceptowane?

Wiesz że chcesz

Pozdrawiam!