O nas
Kontakt

Wszystko, co wiemy do tej pory o potwierdzonej kontynuacji filmu Super Mario Bros

Laura Kowalczyk

Miyamoto confirms new Super Mario Movie from Illumination coming in 2026

Po niedawnym ujawnieniu w listopadzie aktorskiego filmu Legend of Zelda entuzjaści Nintendo mogą teraz spodziewać się nie jednej, ale dwóch potwierdzonych adaptacji filmowych opartych na ukochanych seriach giganta gier.

Po zeszłorocznym, spektakularnym sukcesie wartym miliardy dolarów Film Super Mario BrosNintendo i studio animacji Illumination, ujawniły plany dotyczące kolejnego kinowego przedsięwzięcia „opartego na świecie Super Mario Bros.”

„Tworzymy teraz nowy film animowany oparty na świecie Super Mario Bros” – ogłosił twórca serii Shigeru Miyamoto na Twitterze Nintendo.

„Premiera tego filmu planowana jest na 3 kwietnia 2026 roku w USA i na wielu innych rynkach, a na innych terytoriach przez cały kwiecień”.

„Poinformujemy Cię o szczegółach, gdy będziemy gotowi udostępnić więcej informacji” – kontynuuje. „Również tym razem pracownicy Illumination i Nintendo współpracują. Myślimy o dalszym poszerzeniu świata Mario, a będzie to jasna i zabawna historia.”

Ogłoszenie Nintendo potwierdza powrót dyrektora generalnego Illumination, Chrisa Meledandriego, i twórcy Mario, Shigeru Miyamoto, jako producentów. Aaron Horvath i Micheal Jelenic ponownie zasiadają na fotelu reżyserskim, a Matthew Fogel powraca, aby napisać scenariusz.

Sukcesy kasowe i rekordy pobite

Film Super Mario Bros. (2023) to trzeci najbardziej dochodowy film animowany wszechczasów.
Film Super Mario Bros. (2023) to trzeci najbardziej dochodowy film animowany wszechczasów.

Pierwszy Film Super Mario Bros pobił rekordy kasowe w 2023 r., osiągając najbardziej udany globalny debiut filmu animowanego w historii.

W ciągu pierwszych pięciu dni jego wartość wzrosła do niezwykłych 204,6 mln dolarów, a na dzień 14 stycznia 2024 r. zgromadziła oszałamiającą kwotę 574,9 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 788,5 mln dolarów na innych terytoriach, co dało światowy dochód brutto w wysokości 1,36 mld dolarów.

Obecnie trzeci najbardziej dochodowy film animowany wszechczasów (tuż poniżej Król Lew I Kraina Lodu II), nic dziwnego, że nagrywają kontynuację.