O nas
Kontakt

Zawodnicy wagi ciężkiej dominują w ostatnim dniu Zagreb Judo Grand Prix

Laura Kowalczyk

Zawodnicy wagi ciężkiej dominują w ostatnim dniu Zagreb Judo Grand Prix

Najlepsi międzynarodowi judocy robią wrażenie na kibicach w Zagrzebiu podczas ostatniego dnia Grand Prix Judo

W ostatnim dniu Grand Prix Zagrzebia Judo w centrum uwagi znaleźli się zawodnicy wagi ciężkiej.

Lokalni chorwaccy bohaterowie Lara Cvjetko i Barbara Matić wraz z węgierską legendą Hedvig Karakas spotkali się ze swoimi fanami, rozdawali autografy, robili sobie selfie i prowadzili trening dla dzieci. Niesamowite przeżycie dla młodych judoków, które pomoże im wyrosnąć na następne pokolenie.

Przy pełnej sali w Arenie Zagrzeb najlepsi judocy na świecie walczyli o złoto.

W wadze -90 kg Krisztián Tóth był pierwszy; zdobycie złotego medalu podczas Narodowego Święta Węgier, 20 sierpnia, ucieleśniając dumę narodu dla swoich fanów w kraju.

Jak zawsze, Toth okazywał przyjaźń i szacunek, gdy wiceprezydent IJF, dr Laszlo TOTH, wręczał medale.

Rozmawiając później z dziennikarzami, Tóth powiedział: „Naprawdę kocham Zagrzeb, naprawdę kocham Chorwację, na przykład ze względu na plażę lub z powodu obozu treningowego, który jest niesamowity i niewiarygodne emocje, które tam panują. A także kibice mnie kochają, więc tak, to był niesamowity dzień”.

Karol Gimenes ważący -78 kg przeżyła swój najlepszy dzień na tatami; jej pierwszy turniej World Judo Tour i zdobyła pierwsze miejsce na podium, rzucając i przytrzymując, aby zdobyć złoto. Niesamowity wynik Brazylijczyka.

Medale wręczyła dyrektor ds. edukacji IJF, dr Sanda Corak.

Gimenes powiedział: „Czułem się jak w Brazylii, ponieważ w Brazylii jesteśmy przyzwyczajeni do tłumów. Tutaj czułem się tak samo w ostatnim bloku, więc po prostu czułem się jak w domu. Czułem się dobrze i pewnie i to było niesamowitym uczuciem”.

Na wadze -100 kg Aleksandar Kukolj zdobył mistrzowskie waza-ari i wytrzymał w ostatnich sekundach walki o złoty medal; jego pierwszy na World Judo Tour od 2018 roku.

Medale wręczył sekretarz generalny Europejskiej Unii Judo dr Martin Poiger.

W wadze +78kg Kayra Ozdemir była w świetnej formie, udowodniła, że ​​zasłużyła na najwyższe rozstawienie imponującym ipponem kończącym walkę.

Medale wręczał Honorowy Prezydent Chorwackiej Federacji Judo Pan Tomislav Čuljak.

Dwukrotny mistrz olimpijski, Lukáš Krpálek, ważący +100 kg, prawie został przytrzymany przez Ota Hyogę, ale Krpálek uciekł i zdołał odnieść taktyczne zwycięstwo dzięki rzutom karnym. Kolejne złoto dla czeskiego fenomenu.

Medale wręczał Główny Dyrektor Sportowy IJF Pan Vladimir Barta.

Było mnóstwo ipponów od lokalnych domowych bohaterów tutaj w Chorwacji, niesamowity dzień dla kraju gospodarza i kończący Grand Prix Zagrzebia Judo 2023.